VELIKE PROMENE U PUTINOVOJ GARDI: Posle pobune "vagnerovaca" dobijaju teško naoružanje - oglasio se komandant
RUSKA Nacionalna garda biće opremljena teškim naoružanjem i tenkovima, izjavio je danas njen načelnik Viktor Zolotov, nakon što su se jedinice Garde suočile sa time da moraju da brane Moskvu od teško naoružanih pobunjenika iz grupe Vagner.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
Zolotov je izjavio da je o ovom pitanju razgovarao sa Putinom, prenosi RIA Novosti.
On je napomenuo da su borci Ruske garde "postupili kompetentno tokom pokušaja oružane pobune prošlog vikenda".
- Kako bi sprečila krvoproliće, Garda je sarađivala sa FSB, Ministarstvom unutrašnjih poslova i Ministarstvom za vanredne situacije - rekao je Zolotov.
On je takođe istakao da vagnerovci ne bi mogli da zauzmu Moskvu da su stigli do ruske prestonice.
Nacionalna garda Ruske Federacije ili Rosgvardija je unutrašnja vojna formacija Ruske Federacije, i direktno je podređena predsedniku Rusije Vladimiru Putinu.
BONUS VIDEO: ZAJEDNIČKE PATROLE - Ruska i kineska avijacija osam sati iznad azijsko-pacifičkog regiona
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
FAKETA JE PEVALA I PRE FAHRETE: Ovo je rođena sestra Lepe Brene (FOTO)
27. 06. 2023. u 08:21
PUTIN OTKRIO: Rusija u potpunosti finansirala "Vagner", dobili su milijardu evra
27. 06. 2023. u 14:18
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"TRAMP JE U PRAVU, ŠVERCOVALI SMO SE": Kolinda o napetostima između Rusije i NATO-a: "Bojim se eskalacije!"
JOŠ jedan neidentifikovani dron juče je ušao je u vazdušni prostor Litvanije - treći dan zaredom. Glavni sekretar NATO-a Mark Rute, tokom poseta vežbi civilne odbrane u Švedskoj, poručio je da je Savez spreman da odgovori na svaku pretnju.
22. 05. 2026. u 08:40
Komentari (2)