"AKO NA ZAPADU POSTOJI ČOVEK..." Orban ubeđen: Sukob u Ukrajini bi mogao da zaustavi jedino Tramp

PREMIJER Mađarske Viktor Orban smatra da bi sukob u Ukrajini mogao da zaustavi jedino bivši američki predsednik Donald Tramp.

АКО НА ЗАПАДУ ПОСТОЈИ ЧОВЕК... Орбан убеђен: Сукоб у Украјини би могао да заустави једино Трамп

Foto: Profimedia

- Ako u zapadnom svetu i postoji čovek koji bi mogao da zaustavi ovaj rat i da uspostavi mir, onda je to bivši predsednik SAD Donald Tramp, a u interesu Mađarske bi bilo da na čelu SAD bude zagovornik mira - rekao je Orban za radio „Košut“.

Prema njegovim rečima, na kraju će „istina biti na strani pristalica mirnog rešenja“, među kojima je i Mađarska.

Premijer Mađarske je, takođe, rekao da je vojnom rukovodstvu te zemlje dao zadatak da bude spremno za svaki mogući razvoj sukoba u Ukrajini.

Orban je ranije izjavio da mir u Ukrajini može biti postignut tek nakon pregovora Rusije i SAD, a da je Evropa ispustila svoju šansu za posredovanje, jer nije uspela da osigura ispunjenje Minskih sporazuma.
(Sputnjik)

BONUS VIDEO:

ZAJEDNIČKE PATROLE: Ruska i kineska avijacija osam sati iznad azijsko-pacifičkog regiona

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (2)

Zaštitite se od toplotnog talasa - zaustavite toplotu pre nego što uđe u automobil, stan ili kancelariju