DIREKTOR IAEA UPOZORAVA: Iran može da napravi više od jedne nuklearne bombe
GENERALNI direktor Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) Rafael Grosi rekao je danas da je razočaran što organizacija na čijem je čelu nije uspela da vrši nadzor nad iranskim nuklearnim programom već dve godine, preneo je TASS.
Foto: Free Images Pixabay
Iran ima dovoljno materijala da stvori više od jedne nuklearne bombe. To, međutim, ne znači da je prave, samo da je potrebna totalna transparentnost", rekao je on na Politehničkom univerzitetu u Milanu.
On je naveo da IAEA nastavlja da radi na kontroli Irana po pitanju upotrebe nuklearnog materijala.
-Nažalost, od februara 2021, Iran nije ispunio svoje obaveze, tako da skoro dve godine IAEA nije vršila inspekcije kada je reč o obogaćenom uranijumu, dodao je Grosio.
U intervjuu za italijansku "Republiku", direktor IAEA je rekao da je "situacija sa Iranom kompleksna u ovom trenutku".
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (0)