EVROPSKA KOMISIJA OBRISALA DEO IZJAVE FON DER LAJENOVE: Potvrđeno da informacije o 100.000 poginulih ukrajinskih vojnika više nema
EVROPSKA komisija je obrisala informaciju o 100.000 poginulih ukrajinskih vojnika iz video-obraćanja i pisanog saopštenja šefice Evropske komisije Ursule fon der Lajen koji su objavljeni jutros.

Donbasom odjekuje pucnjava
Šefica EK je u saopštenju na Tviteru navela da je neophodno pozvati Rusiju na „međunarodnu odgovornost“ zbog događaja u Ukrajini i iskoristiti zamrznuta ruska sredstva za obnovu Ukrajine.
U prilog tome, Fon der Lajenova je istakla da je od početka specijalne vojne operacije „prema dosadašnjim procenama poginulo više od 100.000 ukrajinskih vojnika i preko 20.000 civila“.
Međutim, kasnije je iz njenog obraćanja obrisan deo o broju poginulih i ranjenih.
Oglasila se Evropska komisija
Evropska komisija je potvrdila da je iz izjave Fon der Lajenove obrisala informacije o poginulim ukrajinskim vojnicima.
- Mnogo hvala onima koji su ukazali na neprecizne cifre u prethodnoj verziji videa. Procena iz spoljnih izvora, koja je korišćena, trebalo je da se odnosi na žrtve, odnosno i poginule i ranjene, i trebalo je da pokaže surovost Rusije - objavila je na Tviteru zvanična predstavnica Evropske komisije Dana Spinat.
(Sputnjik)

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (12)