ODMAH NAPRAVIO BUKU: Orban otvorio Tviter ostao zbunjen zašto nije našao svog dobrog prijatelja na platformi
PREMIJER Mađarske Viktor Orban napravio je nalog na društvenoj mreži Tviter u ponedeljak, a njegov profil već ima preko 42.000 pratilaca.

Viktor Orban, Foto AP
Orbanov nalog namenjen je za objavljivanje informacija na engleskom jeziku o radu premijera, rekao je njegov šef za štampu Bertalan Havasi.
Orban do sada prati samo 42 druga naloga, uključujući papu Franju, političke lidere kao što su predsednik Srbije Aleksandar Vučić, Đorđija Meloni, Mateo Salvini, Redžep Tajip Erdogan i Benjamin Netanjahu, kao i nekoliko medijskih ličnosti, uključujući voditelja "Foks njuza" Takera Karlsona i psihologa Džordana Pitersona.
- Hajde da napravimo buku! - napisao je Orban u svojoj prvoj objavi na pomenutoj društvenoj mreži, koja je brzo prikupila više od 7.000 lajkova i 1.800 retvitova.
Na tipičan način na Tviteru, mnogi korisnici su počeli da kritikuju premijera Mađarske zbog neutralnijeg stava prema Rusiji od drugih lidera EU usred sukoba u Ukrajini.
Orbanov šef za štampu rekao je mađarskoj novinskoj agenciji "MTI" da je svrha naloga da informiše ljude na međunarodnom nivou o radu premijera.
- Posle mog prvog dana na Tviteru, na pameti mi je jedno pitanje. Gde je moj dobar prijatelj, Donald Tramp? - zapitao se Orban, nakon manje od 24 časa nakon što je napravio nalog na društvenoj mreži.
Podsetimo, Trampov nalog je blokiran početkom 2021. godine nakon pobune na Kapitolu 6. januara u Vašingtonu. Bivši predsednik je optužen za podsticanje na nasilje i zabranjen mu je pristup na skoro svim velikim društvenim mrežama čim je napustio Belu kuću.
Neki na Tviteru su odmah počeli da se pitaju da li je samo pitanje vremena kada će i sam Orban krenuti Trampovim stopama i biti cenzurisan ili skinut sa platforme, s obzirom na njegovu ozloglašenost među zapadnim medijima establišmenta, koji ga smatraju autoritarnim vođom i previše simpatičnim predsedniku Rusije Vladimiru Putinu.
BONUS VIDEO: 210 GODINA KARAĐORĐEVO ZVONO: Poklonio ga vođa da narodu objavi slobodu
Preporučujemo

VUČIĆ I ORBAN SE DOGOVORILI: Novim naftovodom Srbija će dobiti jeftiniju naftu
10. 10. 2022. u 15:29

SUTRA JE MIHOLjDAN: Običaji na ovaj praznik drugačiji su od svih drugih
11. 10. 2022. u 16:30 >> 18:07

"NOVOSTI" SAZNAJU: Nakon Litvanije, još jedna država zabranila prelet srpskog aviona do Moskve
NAKON Litvanije, i letonske vlasti zabranile su prelet srpskog aviona do Moskve u kome je trebalo da bude predsednik Srbije Aleksandar Vučić, saznaju "Novosti".
06. 05. 2025. u 18:27

NEBENZJA ODUVAO LAŽNOG VISOKOG PREDSTAVNIKA ŠMITA, PA IZAŠAO IZ SALE: Neću da te slušam, nemaš pravo da govoriš!
U SAVETU bezbednosti Ujedinjenih nacija je u toku redovna polugodišnja sednica o situaciji u BiH na kojoj je ruski ambasador Vasilij Nebenzja izjavio je da Kristijan Šmit nema pravo da govori u ime međunarodne zajednice u Savetu bezbednost, a onda izašao iz sale ne želevši da ga sluša.
06. 05. 2025. u 17:03

KAKO ĆE IZGLEDATI NOVI JUGO: Predstavljena prva maketa (FOTO)
LEGENDARNI automobil yugo (jugo), koji je nekada bio ponos domaće auto industrije, vraća se u potpuno novom izdanju! Nakon što je u februaru ove godine najavljeno oživljavanje kultnog brenda, sada je na prestižnom sajmu Car Design Event 2025 u Minhenu premijerno predstavljena i prva maketa budućeg automobila.
07. 05. 2025. u 14:08
Komentari (0)