HAOS U ITALIJI - SLEDE VANREDNI IZBORI: Predsednik Serđo Matarela raspustio parlament
PREDSEDNIK Italije Serđo Matarela raspustio je danas italijanski parlament, otvarajući put za održavanje vanrednih parlamentarnih izbora, javila je italijanska televizija RAI.
FOTO: Tanjug/AP
Matarela je rekao da izbori moraju biti održani u roku od 70 dana, ostavljajući vladi da odredi tačan datum koji će verovatno biti krajem septembra, preneo je Rojters.
- Period kroz koji prolazimo ne dozvoljava bilo kakvu pauzu u delovanju (vlade) koja je potrebna da bi suzbila ekonomsku i socijalnu krizu i rastuću inflaciju - rekao je predsednik Italije u kratkom obraćanju iz svoje palate Kvirinale u Rimu.
Italijanski premijer Mario Dragi je ranije danas predao ostavku Matareli, saopštio je kabinet predsednika. Matarela je zatražio od Dragija da ostane na funkciji premijera kao vršilac dužnosti, navedeno je u saopštenju.
Blok konzervativnih partija, predvođen ekstremno desničarskom partijom "Braća Italije", imaju šansu da osvoje većinu na narednim izborima, pokazalo je istraživanje javnog mnjenja sprovedeno ove nedelje.
Preporučujemo
DRAGI PONOVO PODNEO OSTAVKU: Italijanska vlada na putu ka novim izborima
21. 07. 2022. u 10:23
ADIO DRAGI 20. JULA? Hoće li Parlament Italije da prihvati ostavku premijera
15. 07. 2022. u 18:00
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (1)