SPECIJALNA operacija ruske vojske u Ukrajini ušla je u 133. dan.
Povezane vesti
"VEŠTIM MANEVROM SMO ZAOBIŠLI NEPRIJATELJA I UPALI U KONSTANTINOVKU" Komandant otkrio trik kojim su Rusi slomili kičmu Ukrajincima (MAPA)
ČETVRTA motorizovana streljačka brigada „Južne“ grupe ruskih snaga, koja je delovala u Konstantinovki, stigla je do grada veštim manevrom zaobilazeći akumulaciju Kleban-Bik.
14. 06. 2026. u 23:00
Totalna destrukcija, Rusija im slomila više od zuba: Ovo su brutalni gubici Ukrajine i NATO od početka specijalne vojne operacije
ČETIRI godine uništenja između Rusije sa jedne i Ukrajine sa NATO saveznicima sa druge strane. Rusi, za razliku od protivnika iznose brojeve detaljno.
25. 04. 2026. u 13:29
RASPAD SISTEMA U UKRAJINI Narod izašao na ulice Kijeva, smenjeni šef Odbrane udario na vrhovnog komandanta: "Pleo je intrige!"
ODLAZEĆI ukrajinski ministar odbrane Mihailo Fedorov, čiju smenu je naložio predsednik Volodimir Zelenski, izjavio je danas da su reformske inicijative koje je predložilo Ministarstvo odbrane sa njim na čelu počele da nailaze na blokade i da glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Oleksandar Sirski nije bio spreman da otvoreno razgovara o postojećim problemima.
16. 07. 2026. u 14:37
PAD PRVOG ČOVEKA VOJSKE UKRAJINE: Zelenski potpisao otkaz! Prelomio odmah posle razgovora sa komandantom Sirskim
ZA SADA nije poznato da li će Fedorov dobiti novu funkciju u ukrajinskoj vladi.
15. 07. 2026. u 21:12 >> 21:58
DRON PROGONI RUSKI HELIKOPTER MI-28 I KUKAVIČKI GA OBARA: Isplivao jezivi snimak sa teritorije Rusije (VIDEO)
ROBERT„Mađar“ Brovdi, komandant ukrajinskih snaga za bespilotne sisteme, rekao je da je ukrajinski dron oborio ruski helikopter Mi-28 15. jula.
16. 07. 2026. u 00:05
Najnovije iz rubrike
IRANCI SPREMILI PAKLENI PLAN: Ako Amerikanci napadnu ove objekte, svet će doživeti energetski šok
IRAN je zatražio od pobunjeničkog jemenskog pokreta Huti da budu spremni da zatvore pomorski put kroz Crveno more ukoliko Sjedinjene Američke Države napadnu iransku energetsku infrastrukturu, izjavila su danas tri izvora, upozoravajući da bi takav potez predstavljao novu ozbiljnu pretnju globalnom snabdevanju energentima.
16. 07. 2026. u 14:55
SNAŽNO NEVREME POHARALO KOMŠILUK: Grad zabeleo ulice, vetar nosio sve pred sobom (FOTO/VIDEO)
JAKO grmljavinsko nevreme sa gradom zahvatilo je danas prepodne Sisak i okolinu, a najviše je stradala Mošćenica pokraj Petrinje, gde je u svega petnaestak minuta nastala velika šteta.
16. 07. 2026. u 14:48
RASPAD SISTEMA U UKRAJINI Narod izašao na ulice Kijeva, smenjeni šef Odbrane udario na vrhovnog komandanta: "Pleo je intrige!"
ODLAZEĆI ukrajinski ministar odbrane Mihailo Fedorov, čiju smenu je naložio predsednik Volodimir Zelenski, izjavio je danas da su reformske inicijative koje je predložilo Ministarstvo odbrane sa njim na čelu počele da nailaze na blokade i da glavnokomandujući Oružanih snaga Ukrajine Oleksandar Sirski nije bio spreman da otvoreno razgovara o postojećim problemima.
16. 07. 2026. u 14:37
SAMO NEKOLIKO SATI NAKON POBEDE NA SP: Argentina žestoko optužila Englesku i britansku mornaricu
ARGENTINA je ponovo otvorila spor sa Velikom Britanijom oko Foklandskih ostrva. Samo nekoliko sati nakon pobede nad Engleskom u polufinalu Svetskog prvenstva, Buenos Ajres je optužio britansku ratnu mornaricu za, kako tvrdi, „nezakonit upad“ u argentinske teritorijalne vode.
16. 07. 2026. u 14:34
VISOKI PREDSTAVNIK DOSADIO I HRVATIMA U BiH: "Nema više svoje mesto ovde..."
PREDSEDAVAJUĆI Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH i predsednik HDZ-a u BiH, Dragan Čović poručio je da je došlo vreme za odlazak visokog predstavnika odnosno OHR-a i ukidanje bonskih ovlašćenja i naglasio da domaći političari moraju preuzeti odgovornost.
16. 07. 2026. u 14:26
buki
07.07.2022. 10:44
Još samo da poverujemo kako Rusi troše svoje rakete za uništavanje ukrajinskih konbajna! Treba zaista biti idiot, pa tu glupost progutati.
posmatrac iz daleka
07.07.2022. 13:12
Kada citate nemacke medije - mislite da ste na nekoj drugoj planeti. Sada mogu da zamislim kako je tek bilo tridesetih godina prodlog veka. Kolja je to bla hajka na ljude drugacijeg porekla.
Duško
07.07.2022. 16:55
Zapadu nema opstanka bez Ruskih prirodnih resursa. Ima, ali ako se pomire s činjenicom da je došao red, da konačno siromašni a pametni ljudi ,žive boljim životom nego oni sami.
vladimir
07.07.2022. 22:23
Kada to Putin izjavi onda je to tako jer studioznijeg i obaveštenijeg Predsednika neke države na planeti NEMA! Ranije sam rekao i poručio "zapadnjacima" - stojaćete u redu pred Kremljom da vas Putin "primi" sa redosledom .....amerikanci na kraju!
seljak
08.07.2022. 06:27
Како немају чиме да ратују ? Пре неколико дана бивши председник Порошенко је изјавио да се Украјина осам гидина спремала за рат.Исту изјаву је дао функционер НАТО пакта.