REKORDNA APSTINENCIJA NA IZBORIMA U FRANCUSKOJ: Najmanje glasača u poslednjih pola veka
IZUZETNO visok procenat apstinenata za francusku tradiciju pratio je drugi krug predsedničkih izbora. Dostigao je 28,5 odsto, što predstavlja rekord u poslednjih više od pola veka.
Foto: AP Photo/Francois Mori
Veće apstiniranje tokom Pete republike zabeleženo je samo 1969. godine, kada je broj onih koji nisu glasali iznosio 31,3 odsto.
To pokazuje da je više od četvrtine među 48 miliona Francuza s pravom glasa odlučilo da se uzdrži od glasanja.
Preporučujemo
PRVO OBRAĆANjE MARIN LE PEN: "U porazu sam našla nadu, bitka za parlament je počela!"
24. 04. 2022. u 20:36
PRVI REZULTATI FRANCUSKIH PREDSEDNIČKIH IZBORA: Makronu još jedan mandat
24. 04. 2022. u 20:02
CNN OBJAVIO DA JE IRAN PROGLASIO VELIKU POBEDU, TRAMP POLUDEO Saopštenje je velika prevara, nadležni utvrđuju da li je počinjeno krivično delo
IRAN je saopštio da je ostvario veliku pobedu i primorao Sjedinjene Američke Države da prihvate njegov plan u 10 tačaka, navodi se u saopštenju Vrhovnog saveta za nacionalnu bezbednost Irana koje su preneli državni mediji, tvrdi CNN. Tramp je na obajvu CNN-a ekspresno reagovao i optužio ih za prevaru.
08. 04. 2026. u 02:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
OTAC LjUBA RANKOVIĆ TUGUJE: Sin mu preminuo u 41. godini - "Na spomeniku mu piše..."
NEMA većeg iskušenja, niti većeg bola nego nadživeti svoje dete. I ne postoji čovek, bio on vernik ili ateista, koji se u tako strašnom trenutku neće zapitati zašto je Bog to dozvolio.
11. 04. 2026. u 11:40
Komentari (0)