NAJAVA PODELE UKRAJINE? Zaharova: Rukovodstvo u Kijevu je propustilo glavnu šansu da zadrži zemlju u svojim granicama
RUKOVODSTVO Ukrajine je propustilo šansu da zadrži zemlju u svojim granicama. Ovo je na brifingu izjavila zvanična predstavnica ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova, prenosi ruska agencija Interfaks .

Foto: Profimedia
- Pozivamo administraciju Zelenskog, ne znam kako da je nazovem, ovu grupu drugova, da razmisli o sudbini zemlje, ljudi, životu stanovništva, donese zaključke, donese odgovarajuće odluke. Oni su već propustili glavnu šansu za postojanje Ukrajine u svojim granicama, suverene Ukrajine, nezavisne Ukrajine - rekala je predstavnica ruskog ministarstva spoljnih poslova.
Prema njenim rečima, tu „šansu” su dobili 2014. i 2015. godine.
- Sve platforme su korišćene da se objasni da jednostavno ne postoji druga opcija za državu Ukrajinu osim preduzimanja odgovarajućih koraka u okviru Akcionog plana iz Minska. U suprotnom, zemlja će se raspasti, što vidimo sada, pred očima celog sveta - rekla je Zaharova.
Stalni predstavnik Ruske Federacije pri UN Vasilij Nebenzja rekao je da se Rusija odlučila na specijalnu operaciju u Ukrajini, tek pošto je iscrpla sve mirne i diplomatske načine za rešavanje sukoba u Donbasu. Pored toga, prema njegovim rečima, tome su doprinele ponovljene potvrde ukrajinskih vlasti da neće primeniti sporazume iz Minska odobrene rezolucijom Saveta bezbednosti, kao i činjenica da je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski ne samo potvrdio planove zemlje da uđe u NATO, nego je i zapretio napuštanjem beznuklearnog statusa Ukrajine.
Prethodno je portparol turskog predsednika Ibrahim Kalin rekao da ne vidi razlog zašto se sporazumima iz Minska ne bi dala „još jedna šansa“.
BONUS VIDEO: RUSI UNIŠTILI UKRAJINSKI S-300! Dron locirao moćni PVO sistem, usledio siloviti raketni napad
Preporučujemo

ZAHAROVA PORUČILA BELOJ KUĆI: Severni tok 2 se sam zatvorio, niste to vi tražili?
22. 03. 2022. u 01:57

DECU TRUJU POLITIKOM? Zaharova objavila skandalozan test namenjen nemačkim osnovcima
19. 03. 2022. u 22:52

ZAHAROVA UPOZORILA NA VELIKI PROBLEM: Izbegli u riziku da postanu žrtve trgovine ljudima
18. 03. 2022. u 16:30

"NOVOSTI" SAZNAJU: Nakon Litvanije, još jedna država zabranila prelet srpskog aviona do Moskve
NAKON Litvanije, i letonske vlasti zabranile su prelet srpskog aviona do Moskve u kome je trebalo da bude predsednik Srbije Aleksandar Vučić, saznaju "Novosti".
06. 05. 2025. u 18:27

NEBENZJA ODUVAO LAŽNOG VISOKOG PREDSTAVNIKA ŠMITA, PA IZAŠAO IZ SALE: Neću da te slušam, nemaš pravo da govoriš!
U SAVETU bezbednosti Ujedinjenih nacija je u toku redovna polugodišnja sednica o situaciji u BiH na kojoj je ruski ambasador Vasilij Nebenzja izjavio je da Kristijan Šmit nema pravo da govori u ime međunarodne zajednice u Savetu bezbednost, a onda izašao iz sale ne želevši da ga sluša.
06. 05. 2025. u 17:03

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)