DMITRIJ PESKOV: "Zapad pati od euforije da slomi Rusiju"
DA ZAPAD u poslednjih 15 godina nije patio od euforije da slomi Rusiju Evropa bi danas bila daleko bezbednija, stabilnija, a politička situacija bila bi predvidivija, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
Peskov i Putin / Foto AP
- Da Zapad nije bio u konstantnoj euforiji od mogućnosti da slomi Rusiju mislim da bi sve danas bilo drugačije. I sada, Evropa, naš zajednički dom, bila bi daleko stabilnija i bezbednija, predvidivija - rekao je Peskov.
Tim rečima Peskov je prokomentarisao 15. godišnjicu od govora ruskog predsednika Vladimira Putina na Minhenskoj konfernciji kada je oštro kritikovao spoljnu politiku SAD i unipolarni svetski poredak, i oštro istupio protiv planova širenja NATO-a i raspoređivanja objekata američke PVO u Istočnoj Evropi.
Upitan da li je nastupilo vreme da Putin ponovo održi govor po pitanju stavova Rusije Peskov je rekao da ruski predsednik to često radi i to po mnogim pitanjima.
- Mislim da bi svaki razumni politikolog mogao da poveže izlaganja Putina i da shvati njegov pogled na svet - dodao je.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
"AGRESOR JE NATO": Francuska levica podržala Rusiju u situaciji oko Ukrajine
12. 02. 2022. u 15:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)