OBJAVLJENE SLIKE IZ SVEMIRA: Severna Koreja testirala projektil za koji tvrdi da može da dosegne SAD (FOTO)
SEVERNA Koreja je danas objavila fotografije koje, kako tvrdi, pokazuju testiranje njenog najvećeg projektila u poslednjih nekoliko godina.

Foto: Tanjug
Testiranje balističke rakete srednjeg dometa “Hvasong-12” je realizovano tokom jučerašnjeg dana, što je bilo prvi put od 2017. godine da je Pjongjang testirao raketu koja ima kapacitet da nosi nuklearnu glavu, prenela je agencija Rojters, dodajući da je ovo bila sedma proba severnokorejskog naoružanja od početka januara.
Severnokorejska državna novinska agencija KCNA je saopštila danas da ova raketa ima kapacitet da dosegne američku teritoriju Guam u zapadnom Pacifiku, prenosi britanski list "Gardijan".
KCNA je objavila dva seta fotografija sa nedeljnog testa, od kojih se na jednoj vidi raketa koja se diže iz svog lansera u blizini granice Severne Koreje sa Kinom, a druga prikazuje slike iz svemira, koje su, kako tvrdi Pjongjang, snimljene kamerom instaliranom na bojevoj glavi rakete.
U izveštaju KCNA se navodi i da je projektil ispaljen po uzdignutoj putanji imajući u vidu “bezbednost susednih zemalja”.
Prema proceni južnokorejske i japanske vojske, projektil je preleteo oko 800 km i dostigao maksimalnu visinu od 2.000 km pre nego što je sleteo u more između Korejskog poluostrva i Japana.
Severnokorejski lider Kim Džon Un je bio prisutan na prethodnim lansiranjima, ali nije prisustvovao jučerašnjem testu.
Nakon najnovijeg testiranja, SAD su izrazile zabrinutost, navodeći da bi sve češći raketni testovi Pjongjanga mogli da budu uvod u obnavljanje testiranja nuklearnog oružja.
BONUS VIDEO:
RUSIJA TESTIRALA S-500! Pogledajte snimak - PVO sistem oborio balističku raketu
Preporučujemo


TEHNOLOŠKI POJAČAVAJU VOJSKU: Severna Koreja opet ispalila projektile u more
30. 01. 2022. u 07:32

KIM POSETIO FABRIKU VELIKOG ORUŽANOG SISTEMA: Najavio obnovu svih prekinutih aktivnosti
28. 01. 2022. u 12:31

SEVERNA KOREJA ISPALILA DVE NOVE RAKETE: Južna Koreja procenjuje lansiranje
25. 01. 2022. u 09:53

"NOVOSTI" SAZNAJU: Nakon Litvanije, još jedna država zabranila prelet srpskog aviona do Moskve
NAKON Litvanije, i letonske vlasti zabranile su prelet srpskog aviona do Moskve u kome je trebalo da bude predsednik Srbije Aleksandar Vučić, saznaju "Novosti".
06. 05. 2025. u 18:27

NEBENZJA ODUVAO LAŽNOG VISOKOG PREDSTAVNIKA ŠMITA, PA IZAŠAO IZ SALE: Neću da te slušam, nemaš pravo da govoriš!
U SAVETU bezbednosti Ujedinjenih nacija je u toku redovna polugodišnja sednica o situaciji u BiH na kojoj je ruski ambasador Vasilij Nebenzja izjavio je da Kristijan Šmit nema pravo da govori u ime međunarodne zajednice u Savetu bezbednost, a onda izašao iz sale ne želevši da ga sluša.
06. 05. 2025. u 17:03

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (0)