U NAJVEĆOJ ATINSKOJ BOLNICI: Čak 92 medicinara pozitivna na kovid
U NAJVEĆOJ atinskoj bolnici Evangelismos 92 člana medicinskog osoblja su prethodnih dana bila pozitivna na korona virus i oni se nalaze u samoizolaciji, dok su posete pacijentima zabranjene, saopštio je danas menadžment bolnice.

Foto: EPA
Predstavnik Evangelismosa Anastasios Grigoropulos rekao je za dnevnik Katimerini da su svi zdravstveni radnici inficirani koronom van bolnice.
Osim toga, Grigoropulos objašnjava da su mnogi pacijenti koji se u bolnici leče od drugih bolesti zaraženi koronom tokom boravka, a što se pokazalo nakon nekoliko dana provedenih u bolnici kad su na testu bili pozitivni, za razliku od negativnog testa koji su imali kad su primljeni.
On je dodao da je moguće da je još članova osoblja zarazi, što bi izazvalo još veće probleme u funkcionisanju bolnice.
Katimerini navodi, pozivajući se na reči šefa Službe za javno zdravlje Teuklisa Zautisa, da je oko 70 odsto zaraženih u pet grčkih regiona (Atika, Solun, Patra, Tesalija, Krit) inficirano omikron sojem.
BONUS VIDEO - "NOVOSTI" U CRVENOJ KOVID ZONI U BATAJNICI: Nevakcinisani su u smrtnoj opasnosti, oboleli pristižu
Preporučujemo

SIMPTOMI SE JAVLjAJU POSLE TRI DANA: Nova otkrića naučnika o omikron soju korona virusa
02. 01. 2022. u 19:01

OGLASIO SE ORBAN: Izdao veliko upozorenje zbog Irana
MAĐARSKI premijer Viktor Orban upozorio je da bi, u slučaju da se Iran raspadne zbog trenutnog rata, region mogao da postane neupravljiv i van kontrole, što bi imalo ozbiljne globalne posledice.
20. 06. 2025. u 10:34

ŽESTOKA PRETNjA TRAMPU IZ MOĆNE DRŽAVE: Ako se SAD uključe u rat, napašćemo vas
MOĆNA šiitska milicija iz Iraka, Kataib Hezbolah, koja ima podršku Irana, zapretila je napadima na američke vojne baze širom Bliskog istoka ukoliko se administracija Donalda Trampa odluči da interveniše u eventualnom sukobu između Izraela i Irana.
20. 06. 2025. u 09:27

CECINA KUMA ZVERSKI UBIJENA U SAČEKUŠI: Izrešetali je iz heklera sa prigušivačem - mladi život ugašen u cik zore
SVETLANA Ceca Ražnatović i Željko Ražnatović Arkan upoznali su se 11. oktobra 1993. godine na proslavi dana Srpske dobrovoljačke garde u Erdutu, a već 19. februara 1995. godine izgovorili su sudbonosno "Da" pred prijateljima i porodicom.
20. 06. 2025. u 15:23
Komentari (0)