NEMA RAZGOVORA DOK NE UKINU OVE BEZUMNE SANKCIJE: Lukašenko o odnosima Belorusije i Zapada
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da njegova zemlja neće razgovarati sa Zapadom sve dok ne budu ukinute sankcije.

Foto: Arhiva Novosti
- Dok ne budu ukinute ove bezumne sankcije i ponižavanje našeg naroda nećemo razgovarati s njima - rekao je Lukašenko, prenosi TAS S pozivajući se na belorusku državnu agenciju BelTA.
Lukašenko je naveo i da je predsedavajući Evropskog saveta Šarl Mišel zatražio od ruskog predsednika Vladimira Putina da izvrši pritisak na Belorusiju kako bi se promenila politika tamošnjeg rukovodstva.
- To je zaista nedostojno ponašanje - ocenio je Lukašenko, dodajući da su zahtevi Zapada prema Belorusiji neprihvatljivi.
Predsednik Belorusije smatra da su mogući pregovori sa Zapadom o problemu migracija, ali da je uslov za to da Zapad odustane od politike sankcija.
Lukašenko je najavio da će Putin doći u Belorusiju 15, oktobra, na samit Zajednice nezavisnih država.
Preporučujemo

RAZGOVOR TRAJAO TRI SATA: Putin i Lukašenko prave planove o zajedničkoj odbrani
09. 09. 2021. u 23:54

RAZGOVOR TRAJAO TRI SATA: Putin i Lukašenko prave planove o zajedničkoj odbrani
09. 09. 2021. u 23:54

HAOS NA GRANICI BELORUSIJE I POLjSKE: Uvedeno vanredno stanje u dva regiona
02. 09. 2021. u 19:39

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)