VAŠINGTON SE BORI: SAD saopštile - Evakuisali smo 2.500 Amerikanaca iz Kabula

AMERIKA je evakuisala 2.500 svojih državljana iz Kabula prošle nedelje, saopštili su danas visoki zvaničnici SAD i dodali da se Vašington bori sa "vremenom i prostorom" kako bi izvukao ljude iz Avganistana.

ВАШИНГТОН СЕ БОРИ: САД саопштиле - Евакуисали смо 2.500 Американаца из Кабула

Foto: Tanjug/AP Photo

General-major Vilijam Teljor iz Pentagona izjavio je da je dosad evakuisano 17.000 ljudi iz Kabula, od cega je 2.500 Amerikanaca, preneo je Rojters.

Portparol Pentagona Džon Kirbi izjavio je da nema "tačnu brojku" koliko je Amerikanaca ostalo u Kabulu i Avganistanu.

- Borimo se protiv vremena i prostora. To je trka u kojoj se sada nalazimo. Trudimo se da sve uradimo što brže i bezbednije, koliko god je moguće - rekao je Kirbi.

On je odbio da opiše "dinamiku pretnje" u Kabulu, ali je nazvao bezbednosnu situaciju "promenljivom i dinamičnom" i naglasio da je cilj SAD da "što više ljudi izvuče na što brži način".

General Tejlor je dodao da je 3.800 ljudi evakuisano uz pomoć američke vojske i čarter letova iz Kabula u prethodna 24 sata.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

JEDNA ULAZNICA, JEDNA PORUKA, MILIONI RAZLOGA ZA OSMEH: U prvoj sezoni Teatra humanosti donirano više od 11.000.000 dinara