U GRČKOJ POKRENUTA ISTRAGA: Sumnja se da su katastrofalni požari deo kriminalnog plana?
VRHOVNO tužilaštvo u Grčkoj naložilo je istragu povodom sumnje da su šumski požari, koji već danima besne zemljom, podmetnuti i deo plana organizovanog kriminala.
Foto: Tanjug AP
Tužilac Vrhovnog suda Vasilis Plitoas je, navodeći da u Grčkoj bukti veliki broj požara neobično velikog obima i intenziteta, ukazao na sinhronizaciju događaja, što pokreće osnovane sumnje da je reč o namernoj organizovanoj kriminalnoj aktivnosti, a ne slučajnom incidentu nastalom iz nemara, objavili su grčki mediji.
Inače, grčke vlasti počele su da procenjuju štetu uzrokovanu požarima, a premijer Kirjakos Micotakis predsedavaće sednicom na kojoj će tema biti mere pomoći za ljude koji su izgubili imanja u požarima.
I u Atini, gradski čelnici takođe su počeli da procenjuju štetu od požara koji je zahvatio severna predgrađa glavnog grada Grčke prošle nedelje.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (1)