PETICIJA PROTIV MILIJARDERA: Da se posle putovanja u kosmos zabrani povratak na Zemlju
VIŠE od 41.000 ludi potpisalo je peticije kojima se poziva na sprečavanje povratka američkog milijardera Džefa Bezosa na Zemlju posle planiranog putovanja u svemir sledećeg meseca.Pokretač peticije Hose Ortiz rekao je u opisu da je Bezos "zli gospodar okomljen na globalnu dominaciju": "Sudbina čovečanstva je u vašim rukama", poručio je on.

Foto: AP
Bezos, vlasnik "Amazona" i osnivač svemirske firme "Blu oridžin", najavio je početkom juna da će on i njegov brat Mark 20. jula ići u svemir raketom "Nju Šepard", što će biti prvi let kompanije sa ljudskom posadom.
Tri dana posle Bezosove objave, pokrenute su dve peticije s namerom da se njegov povratak na Zemlju spreči. Obe su za svega 10 dana dobile više hiljada potpisa.
- Milijarderi ne treba da postoje" na Zemlji ili u svemiru, ali ako se odluče za potonje treba da ostanu tamo - stoji u opisu peticije.
Neki potpisnici su objasnili svoj razlog priključivanja peticiji, ukazujući da je "puštanje nazad na Zemlju privilegija a ne pravo" ili da "Zemlja ne želi ljude kao što su Gejtsa, Mask i drugi takvi milijardera".

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (1)