HAMAS ODMAH ODGOVORIO: Suprotstavićemo se i novoj izraleskoj vladi
LIDERI palestinskog Hamasa danas su poručili da će se suprotstaviti novoj izraelskoj vladi kojoj će uskoro početi mandat.

Foto: Printscreen/Tviter
Portparol Hamasa Favzi Barhum, rekao je da je bilo koja izraelska vlada je "okupator naselja, kojoj se mora odupreti svim oblicima otpora, a najviše oružanim otporom", preneo je AP.
Hamas i Izrael su prošlog meseca imali oružani sukob koji je trajao 11 dana, a suprotstavljene strane su do sada četiri puta ratovale otkako je radikalni Hamas preuzeo kontrolu u Gazi 2007. godine od rivalske Palestinske samouprave.
Uprkos animozitetu, Hamas i Izrael su održali indirektne pregovore namenjene prekidu vatre.
Barhum je ocenio da će "ponašanje nove vlade odrediti način na koji će se Hamas odgovoriti".
Preporučujemo

KRAJ NETANIJAHUA: Izraelski parlament izabrao novu vladu, Benet premijer
13. 06. 2021. u 20:17

KRAJ NETANjAHUOVE ERE? U subotu se slavilo ispred rezidencije u Jerusalimu
13. 06. 2021. u 15:52

IZRAELSKO OBEZBEĐENjE UBILO PALESTINKU: Zatvoren granični prelaz između dve zemlje
12. 06. 2021. u 20:50

BRUTALNA PORUKA IZ RUSIJE NAKON AMERIČKOG NAPADA: Nekoliko zemalja spremno da preda nuklearno oružje Iranu!
POSLE američkih napada na Iran tokom noći, neke zemlje su spremne da predaju svoje nuklearno oružje Teheranu, napisao je na kanalu Telegram zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
22. 06. 2025. u 11:31

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)