PENTAGON POMAŽE UKRAJINSKOJ VOJSCI: Novi paket vredan 150 miliona dolara
PENTAGON je najavio da je izdvojen novi paket za vojnu pomoć Ukrajini vredan 150 miliona dolara.
Foto: Tanjug/AP
U taj paket vojne pomoći ulazi radarska protiv-artiljerijska oprema, vojna elektronika i sredstva za odbranu od napada dronova, čime dodatno osnažuje ukrajinska vojska u jeku porasta napetosti sa Rusijom.
Ova nova vojna pomoć u vrednosti od 150 miliona dolara dolazi nakon što je Pentagon već najavio 1. marta paket od pomoći Ukrajini vredan 125 miliona dolara.
Predsednik SAD Džozef Bajden najavio svom ukrajinskom kolegi Volodimiru Zelenskom da će se tokom predstoječeg samita 16. juna u Ženevi sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom zauzeti za suverenitet i teritorijalni integritet Ukrajine.
Ministar odbrane Ukrajine Andri Taran ocenio je danas da je drugi deo američke pomoći "razuman i pravovremen".
Preporučujemo
ČUJU ONO ŠTO ŽELE DA ČUJU: Kako su Ukrajinci pogrešno protumačili Bajdenove reči
08. 06. 2021. u 09:13
AMERIČKI VOJNICI RANjIVI PRED RUSIJOM: Špijunaža uz pomoć aplikacija za telefone
09. 06. 2021. u 19:25
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)