NEMCI ZA UKIDANJE PRAVA VETA U EU: Mas tvrdi da Unija ne sme da bude držana kao talac
Nemački ministar spoljnih poslova Hajko Mas izjavio je da bi Evropska unija trebalo da nekim članicama ukine pravo veta na mere spoljne politike. On tvrdi da 27-člani blok ne sme dozvoliti da bude "držan kao talac".

Foto AP
- Ne možemo dopustiti sebi da budemo taoci ljudi koji guše evropsku spoljnu politiku svojim vetom. Ako to učinite, pre ili kasnije rizikujete koheziju Evrope. Veto mora da bude ukinut, čak i ako to znači da mi možemo biti nadglasani - izjavio je Mas na konferenciji u Berlinu, a prenosi agencija Rojters.
Ova stav on je izneo pošto je Mađarska u aprilu blokirala saopštenje EU u kom se kritikuje novi kineski zakon o bezbednosti u Hongkongu. Prošlog meseca, Budimpešta je odbila da ratifikuje i novi trgovinski sporazum EU sa afričkim, karipskim i pacifičckim zemljama, a takođe je odbila da podrži apel EU za prekid vatre između Izraela i Palestinaca.

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (1)