DOSTIGNUT JE NIVO HLADNOG RATA: Nemačka o aktivnostima ruskih agenata u njihovoj zemlji
PREDSEDNIK nemačke Savezne kancelarije za zaštitu Ustava Tomas Haldenvand izjavio je da je aktivnost ruske obaveštajne službe u Nemačkoj dostigla nivo perioda Hladnog rata.

Foto: Depositphotos
- Primećujemo da je Rusija znatno povećala svoju aktivnost - rekao je on u intervjuu za list „Velt am Sontag“.
Kako je rekao, zvanična Moskva sa velikim brojem agenata navodno pokušava da „uspostavi kontakt među onima koji donose političke odluke“ u Nemačkoj.
Istovremeno, šef nemačke kontraobaveštajne službe smatra da ruske metode „postaju sve grublje, a sredstva sve surovija“.
S tim u vezi, Haldenvang je podsetio i na ubistvo gruzijskog državljanina u Berlinu 2019. godine, kao i da nemačka strana smatra da je Ruska Federacija umešana taj incident, iako je Moskva to više puta demantovala.
Ruski mediji podsećaju i da Nemačka često iznosi optužbe protiv Rusije za špijunažu, ali ne pruža konkretne dokaze takvih tvrdnji.
(Sputnjik)
Preporučujemo


NOVI SKANDAL TRESE NEMAČKU: Maske od milijardu evra moraće da završe u đubretu
05. 06. 2021. u 16:32

INFLACIJA NAJVIŠA U POSLEDNjIH DESET GODINA: U Nemačkoj cene nastavljaju da rastu
03. 06. 2021. u 13:03

RASTU TENZIJE NA EVROPSKOM NEBU: Nemci zabranili letove dva ruska aviona
02. 06. 2021. u 00:07

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje
NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.
04. 08. 2025. u 20:19

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)