SLOVENIJA POPUŠTA MERE: Od danas moguća putovanja između regiona - Dozvoljavaju se kulturni događaji

SLOVENAČKI državljani mogu od danas da putuju između regiona, a neki kulturni događaji su dozvoljeni odlukom vlade, međutim, skupština je smanjila broj okupljenih na otvorenom sa 100 na 10 ljudi, javila je agencija STA.

СЛОВЕНИЈА ПОПУШТА МЕРЕ: Од данас могућа путовања између региона - Дозвољавају се културни догађаји

Foto EPA

Uvedeno je dodatno ograničenje - jedna osoba mora da ima 30 kvadratnih metara prostora u zatvorenom, a na otvorenom 10 kvadratnih metara i distanca između dva lica ne sme biti manja ispod metar i po.

Iste restriktivne mere po pitanju prostora koji mora da ima jedna osoba se odnose na muzeje i biblioteke, koje su otvorene već neko vreme.

Vlada je u četvrtak uveče iznenadila građane i dopustila otvaranje pozorišta i bioskopa, pod restriktivnim merama, dok zaposleni i izvođači predstava moraju da se testiraju na kovid-19 jednom nedeljno, ukoliko nisu revakcinisani ili preležali virus.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: Popović nas je naterao...