U BJELOVARU OPLJAČKAN PRAVOSLAVNI SVEŠTENIK: Srpska crkva išarana ustaškim grafitima (VIDEO)
NEKO je juče provalio u parohijski dom u Bjelovaru, u kojem živi paroh Stefan Maksimović sa porodicom, piše hrvatski portal Indeks.
Foto: Printskrin/Jutjub/Večernji list
Kako saznaje regionalni portal Bjelovar.live od paroha Maksimovića, iz parohijskog doma nestali su novac i porodični nakit, a o svemu je obaveštena i policija.
Nedavno su na istoj pravoslavnoj crkvi Svete Trojice u centru Bjelovara osvanuli ustaški grafiti, prenosi Index.hr. Spomenuta crkva ponovno se našla na udaru vandala.
Porodica Maksimović: Više se ne osećamo bezbedno
- Draga braćo i sestre, nažalost opet nam se dogodio nemio događaj. Naime, parohijski dom Srpske Pravoslavne Crkve u Bjelovaru u kojem živi sveštenik, otac Stefan Maksimović sa svojom porodicom je juče provaljen. Jedan počinilac ili više njih su ušli u kuću isprevrtali naše stvari i uzeli veću količinu novca, kao i sav nakit našeg deteta. Ovaj nemio događaj desio se samo dva meseca nakon što je hram uzurpiran ustaškim i nacističkim simbolima. Iz tih razloga se više u ovom gradu ne osećamo sigurno, niti dobrodošlo, iako smo mi kao pojedinci pružili ljubav i gostoprimstvo svakom našem sugrađaninu. Bjelovarska policija koja nije rešila slučaj povodom ispisivanja grafita na hramu Svete Trojice u Bjelovaru, obaveštena je i o ovom slučaju, izvršen je kriminalistički uviđaj i ovaj put, iako malo optimistični očekujemo konkretne korake - objavila je porodica Maksimović.
BONUS VIDEO: ZAŠTO LjUBIMO IKONU - Dirljiva priča o odnosu oca i dece
Preporučujemo
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
JK ŠOKIRALA: Otkrila otkad NIJE spavala sa Duškom, a bili još u braku - posredi su GODINE
PEVAČICA Jelena Karleuša, gostovala je kod svog prijatelja i voditelja Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao Boki 13.
31. 12. 2025. u 13:35
Komentari (0)