PUPOVCA NE ŽELE NA KOMEMORACIJI U ŠKABRNJI: Nezavisni načelnik opštine poručio prvom čoveku SDSS - još nije vreme
PREDSEDNIK SDSS-a Milorad Pupovac ni ove godine neće biti na komemoraciji u Škabrnji koja će se održati 18. novombra, istog dana kada i Kolona sećanja u Vukovaru.

Foto: Tanjug
U izjavi za riječki ”Novi list” Ivan Škara, načelnik opštine Škabrnja, koji ne pripada nijednoj stranci, kaže da ”još nije vreme”.
- Ne mogu ja ništa nikome da zabranim, ali znam da u Škabrnji situacija još nije sazrela da bi ljudi primili Milorada Pupovca. Nemaju naši meštani ništa protiv bilo koga, ali protiv Pupovca zaista jesu. Ja sam mlad čovek, imam 30 godina i stvarno nisam opterećen ratom, ali, osluškujući građane jednostavno zaključujem da bi Pupovčev dolazak bio preosetljiv – rekao je Škara.
Škara kaže da je neko drugi predsednik SDSS-a, ”verovatno se u vezi sa tim ne bi dizala tolika buka, ali Pupovac je tu iz našeg kraja i stoga poseban problem”.
Navodno je ove godine u Škabrnju trebao da dođe i Veran Matić, kao posebni izaslanik predsednika Aleksandra Vučića, ali to nije potvrđeno.

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

ŠOKANTNI DETALjI UBISTVA HRVATSKOG POLITIČARA Zakucali se u njega kolima, pa ga izrešetali - smrt nasred puta i trojica uhapšenih (VIDEO)
"USLEDILA je brza intervencija policije tokom koje je pronađen 33-godišnjak, nakon čega su uhvaćene još dve osobe."
24. 09. 2025. u 13:56
Komentari (3)