NASTAVAK IMUNIZACIJE: Pola miliona kineskih vakcina stiglo u Severnu Makedoniju
U SEVERNU Makedoniju danas je stigla isporuka od pola miliona doza kineske vakcine Sinovak, koja će omogućiti nastavak masovne imunizacije u toj zemlji, usporene proteklih nedelja zbog nestašice cepiva.
Foto: Depozit
Vakcine su stigle na skopski aerodrom, u dva aviona, javlja AP.
Severna Makedonija je u subotu dobila više od 100.000 doza vakcine Fajzer-Biontek, kroz program Kovaks.
AP navodi da se Severna Makedonija ranije borila sa nestašicom vakcina, i da je masovna imunizacija započela početkom maja, pošto je u tu zemlju stigla isporuka od 200.000 kineskih vakcina Sinofarm.
Dosad je skoro 25 odsto od ukupno 2,1 milion stanovnika Severne Makedonije, primilo barem jednu dozu.
Epidemija korona virusa u toj zemlji se drastično usporila ovog meseca, pa su vlasti odlučile da ukinu skoro sva nametnuta ograničenja. Policijski čas je ukinut, barovi i restorani mogu da organizuju proslave sa 50 odsto kapaciteta, a zaštitne maske su obavezne samo u zatvorenom prostoru.
Zdravstvene vlasti su u nedelju zabeležile samo četiri nova slučaja. Dosad je u Severnoj Makedoniji potvrđeno 155.600 slučajeva kovida19, kao i skoro 5.500 smrtnih slučajeva.
Kao gest zahvalnosti za više donacija vakcine i za besplatno vakcinisanje državljana Severne Makedonije u susednoj Srbiji, vlasti u Skoplju su odlučile da do 15. avgusta ne naplaćuju putarinu srpskim turistima koji putuju u Grčku na odmor, dodaje AP.
Preporučujemo
SJAJNA VEST: Državljani Srbije mogu u Hrvatsku bez testa i potvrde o vakcinaciji
27. 06. 2021. u 13:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (1)