UBILA SE MAJKA DEVETORO DECE U GRAČANICI: Tragedija u BiH, pre smrti objavila jezivu poruku na fejsbuku
U SELU Gračanica kod Živinica u BiH već tri dana vlada neopisiva tuga za ugašenim mladim životom, nakon što je Elvira Mulavdić, majka devetoro dece, umrla popivši šaku tableta.
Foto: Facebook
Ona je sahranjena juče u prisustvu rodbine, komšija i prijatelja koji su tešili uplakanog supruga nesretne žene i decu.
Ajdin, najstarije dete, ima 14 godina, a najmlađa je četvoromesečna beba Ilhan.
Elvira je dva dana pre nego što je digla ruku na sebe, postavila crnu profilnu sliku na Fejsbuku, a ispod je u komentaru napisala: “Ja sam umrla”.
Direktor Doma zdravlja u Živinicama Esed Omerkić potvrdio je da je Elvira oduzela sebi život popivši šaku tableta.
Omerkić je rekao kako je u subotu, 22. maja, u 15.55 sati Služba hitne medicinske pomoći dobila poziv iz porodice Mulavdić i odmah su s lekarom urgentne medicine i osobljem stigli na lice mesta.
– Dobili su informacije da je Elvira popila 150 tableta “apaurin” od 10 miligrama i odmah su reagovali. Dat joj je potreban lek, uključena joj je infuzija u sanitetu i prevezli su je u Internu kliniku UKC-a u Tuzli. Konstatovano je trovanje tabletama te je upućena u Kliniku za psihijatriju. Međutim, neko iz porodice je, na svoju ruku, umesto da je smeste u kliniku, pacijentkinju povezao kući. Uveče, u 1.33 sati, žena je preminula. Obaveštena je i policija, ali obdukcija tela nije naređena, s obzirom na to da su se znali stvarni uzroci smrti – rekao je direktor Omerkić.
V. d. direktora Centra za socijalni rad u Živinicama Azrom Hodžić rekao je da je stanje u kojem se nalazila ova porodica njima poznato. Urađeno je šta je bilo po zakonu.
– Mi smo, što se tiče materijalnih davanja, ispunjavali svoje obaveze. Imali su redovni i uvećani dečiji dodatak, nadoknadu za tuđu negu za troje dece, a jedno dete smo smestili u internat u Tuzli radi školovanja. Radili smo s ovom porodicom, bračnih problema je bilo. Mi ćemo uskoro izvršiti procenu porodice i doneti plan tretmana – ističe Hodžić.
Humanista Osman Jajić iz susednih Vukovija kazao je da se formira grupa na čijem je on čelu. Sakupiće se novac da se isplati kuća Mulavdića, da deca imaju gde da budu, naravno, nakon što institucije odluče šta će biti sa Ajdinom (14), Arnelom (13), Mejrem (11), Elvisom (9), Alemom (8), Melinom (5), Ildanom (3), Muratom (2) i četvoromesečnim Ilhanom.
Preporučujemo
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
MNOGO JE LUDA, BRATE, BEŽI! Šaban ubeđivao voditelja da ne ženi pevačicu: "Nađi neku finu!"
POKOJNI kralj narodne muzike, Šaban Šaulić, bio je čovek koga su svi obožavali, a mnogi i dan-danas pamte njegove savete i kritike.
05. 11. 2025. u 10:44
Komentari (0)