VEČERAS POSLE 22 SATA: Poslednji supermesec u 2024. godini biće vidljiv i iz Srbije
NOVEMBARSKI pun mesec biće vidljiv večeras i to će biti poslednji supermesec u ovoj godini, veći i svetliji od običnog punog meseca.

Foto: AP
Ovaj supermesec moći će da se vidi i iz Srbije posle 22 sata ukoliko vremenske prilike to dozvole.
Mesec izgleda pun kada je njegov položaj direktno nasuprot Suncu, a Zemlja se nalazi između - trenutak koji se u astronomiji naziva „opozicijom“, piše Bi-Bi-Si (BBC).
Tokom novembarskog supermeseca, prirodni satelit će biti u sazvežđu Ovan, a u blizini je moguće videti i poznato zvezdano jato Plejade, koje će biti vidljivo golim okom na mestima sa tamnim nebom.
Posmatrano ljudskim okom, Mesec će izgledati potpuno osvetljen celu noć, čak i dan pre i posle tačnog datuma.
Ovaj supermesec biće za sedam odsto veći i oko 16 odsto svetliji od prosečnog punog Meseca, a golim okom je razlika vrlo suptilna.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO - RAZVELA SE GAGA: Proces dug 13 meseci, PROMENILA prezime, a Toni ima novu devojku i to milionerku
PAPIRI za razvod pevačice Dragane Mirković i Tonija Bijelića su potpisani, a brakorazvodni postupak je okončan posle nešto više od godinu dana.
29. 04. 2025. u 14:20 >> 14:21
Komentari (0)