MEĐUSOBNO POŠTOVANJE KLJUČNO ZA USPEŠNU ZAJEDNICU: U okviru projekta „Različiti, a isti“ 100 đaka obišlo crkvu, džamiju i sinagogu -
U okviru projekta „Različiti, a isti“ koji je realizovala Omladinska organizacija inovacija i tradicija iz Požege, uz finansijsku podršku Ministarstva turizma i omladine RS održan je i dvodnevni seminar za srednjoškolce na kome je učestvovalo oko sto učenika iz Novog Pazara, Užica, Požege, Subotice i Beograda.

privatna arhiva
Tokom dvodnevnog seminara, koji je realizovan u Beogradu, učenici su imali priliku da obiđu Bajrakli džamiju, Sabornu crkvu, Sinagogu Sukat Šalom i Rimokatoličku crkvu Krista kralja. Pored obilazaka ovih važnih verskih objekata, učenici su odslušali i tri predavanja na Geografskom fakultetu Univerziteta u Beogradu i to na teme: „Suprotnost svake istine je takođe istina“, „Kultura dijaloga i mladi: poštujmo se – da bismo se razumeli“ i „Vera kao velika pokretačka snaga“.
Učenici su imali prilike da se upoznaju i sa različitim monotelitskim verskim zajednicama, ali i da uvide značaj i lepotu ravnopravnosti. Kroz predavanja organizator je pokušao da probudi svest mladih ljudi o tome šta je odgovorno ponašanje i koje su prednosti njihovog zajedničkog delovanja i upoznavanja. Osnovna poruka na kraju bila je da samo kroz različitost i međusobno uvažavanje možemo da stvorimo kvalitetniji ambijent za čitavu našu zajednicu.
Samoj realizaciji seminara prethodilo je i istraživanje koje može biti ohrabrujuće jer pokazuje da mladi pokazuju spremnost da prihvate i poštuju drugačija verovanja i različite stavove, ali takođe pokazuju i određenu nesigurnost oko pitanja da li je to dovoljno za opštu dobrobit.
Nakon projekta zadatak svih učesnika jeste da prenesu pozitivna iskustva i znanja koje su stekli drugim učenicima, u svojim školama, putem radionica ili predavanja. Partneri na projektu bili su Omladinska mreža Srbije i Unija užičkih srednjoškolaca.

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti
ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.
15. 06. 2025. u 21:19