LOLIĆU POČASNO AUSTRIJSKO DRŽAVLJANSTVO: Beogradski reditelj zbog izvanrednih doprinosa među trideset odabranih
ODLUKOM Austrijske vlade, naš pozorišni reditelj Miloš Lolić postao je jedna je od 30 ličnosti kojima je dodeljeno počasno austrijsko državljanstvo - "zbog izvanrednih doprinosa u interesu zemlje".
Foto: I. Marinković
Ovakva državljanstva se dodeljuje umetnicima, sportistima, naučnicima i privrednicima, a srpski umetnik već godinama ima veliki ugled u ovoj zemlji. Do sada je na nemačom jeziku postavio desetak predstava u najznačajnijim tamošnjim pozorištima, Burgteatru kao i u Narodnom pozorištu (Volkstheater).
Jedna od poslednjih predstava koje je na ovoj sceni radio nastala je po motivima poznatog romana američkog pisca Horasa Mekoja „Konje ubijaju, zar ne?”, dok je Burgu postavio „Borbe crnca i pasa” francuskog dramatičara Bernard Mari Koltesa.
Miloš Lolić završio je Fakultet dramskih umetnosti (u klasi Ljubomira Draškića i Slavenka Saletovića). Režirao je i u rodnom Beogradu, između ostalih, “Otelo” i “Dnevnik o Čarnojeviću” na sceni JDP.
Važi za jednog od najpreciznijih reditelja, koji “slojeve smisla obično drži odvojenima, dopuštajući da se dodirnu samo u momentima dramske katarze”. Dobitnik je brojnih priznanja.
Inače, poznati reditelj sin je glumice Danice Maksimović.
RUSI OBJAVILI SPISAK NAJVEĆIH NEPRIJATELjA: Evo na kom je mestu Hrvatska
RUSKI ski list „Vzgljad“ sastavio je i u utorak objavio „Rejting neprijateljskih vlada“ kako bi pokazao razliku između država koje se svesno suprotstavljaju Rusiji i onih koje su na tu odluku „protiv njihove volje naterale spoljnopolitičke okolnosti“, prenosi Slobodna Dalmacija.
14. 11. 2025. u 16:54
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (3)