DNEVNIK ZABLUDA: Izumiranje dinosaurusa
06. 10. 2020. u 20:00
OBELEŽJE Beograda, poslovna zgrada Palata Beograd, poznatija pod imenom "Beograđanka", prodata je nedavno na javnom nadmetanju.
Najnovije iz rubrike

"NOVOSTI" VAS VODE U "MADLENIANUM"
UKOLIKO želite prijatno provedeno veče uz atraktivne operske i pozorišne predstave, dovoljno je da pratite naš portal.
06. 05. 2025. u 09:37

"MOJOJ MAJCI" U ITALIJANSKOM INSTITUTU ZA KULTURU U BEOGRADU": Otvorena izložba fotografija Ivon de Roze
Izložba "Mojoj majci" autorke Ivon de Roze otvorena je večeras u Italijanskom institutu za kulturu, gde će trajati do 22. maja.
05. 05. 2025. u 20:51

VALADONOVA ZATVARA "POMPIDU": Do kraja ovog meseca traje poslednja izložba pred petogodišnje renoviranje pariskog "Bobura"
Brižljivo odabranom izložbom, francuski nacionalni centar za kulturu i umetnost "Žorž Pompidu", poznatiji široj javnosti kao "Bobur", oprostiće se od publike na duži niz godina zbog renoviranja.
05. 05. 2025. u 15:11

GEOPOLITIKA SVETOSAVLJA - SAVIN PODVIG ZA SPAS NARODA: Novo izdanje jedine političke studije o Svetosavlju prof. dr LJubiše Despotovića
SVETOSAVLjE je mnogo više od religioznog osećanja, ono je i geopolitički pogled na svet i kulturna, pravna, moralna i prosvetna praksa koji su srpskom narodu dali identitet i omogućili stvaranje države na opasnom prostoru sučeljavanja najvećih svetskih sila i njihovih univerzalističkih religija i ideologija. Ponovno upoznavanje i razumevanje dela i zaveta srpskog svetitelja - modernizatora je jedini način da se srpski narod spase sa ruba biološkog i identitetskog opstanka, suštinska je poruka knjige "Geopolitika Svetosavlja" prof. dr Ljubiše Despotovića u izdanju Arhiva Vojvodine i Instituta za političke studije, u kome je autor naučni savetnik i predsednik Naučnog veća.
05. 05. 2025. u 13:13

POZORIŠNA KRITIKA: Ima li zemlje za mladiće?
SMEH koji izazivaju neuki pozorištanci Ive Brešana, a neki i vrlo prevejani prevaranti i lopuže, dok se za lovu od države "kulturno uzdižu", danas je potpuno drugog kvaliteta od premijere "Predstave Hamleta u selu Mrduša Donja", sedamdesetih prošlog veka.
05. 05. 2025. u 06:45
Binsr
08.10.2020. 00:03
Сву комунистичку архитектуру треба изменити или срушити. Изгледа сабласно.
Kojic D Brana
08.10.2020. 09:38
Beogradjanka je delo nasih arhitekta arh Pesic ali su fasadu ,,uradili ,, Slovenci . Komitet je rekao mora. Onda Beogradjanka postade CrnoGradjanka... Sada Arh Presednik pise o Nece...