STERIJINO POZORJE OD 26. SEPTEMBRA DO 4. OKTOBRA: Petrićeva otvara festival

Љ. Прерадовић

18. 08. 2020. u 11:00

BRANKA Petrić, doajen našeg glumišta i dvostruka dobitnica Sterijine nagrade, otvoriće 26. septembra u Novom Sadu 65. Pozorje. Na našem najprestižnijem festivalu Petrićeva je debitovala 1962. godine ulogom Porodilje u predstavi "Otkriće"

СТЕРИЈИНО ПОЗОРЈЕ ОД 26. СЕПТЕМБРА ДО 4. ОКТОБРА: Петрићева отвара фестивал

Foto Bitef teatar

Jugoslovenskog dramskog pozorišta. Za uloge u predstavama istog pozorišta "Putujuće pozorište Šopalović" 1986. i "Rođeni u JU" 2011. ovenčana je Sterijinim nagradama.

Utvrđen je i sastav žirija 65. Sterijinog pozorja. O nagradama će odlučivati Laslo Vegel, književnik (predsednik žirija), dramaturškinja Jelena Mijović, pozorišni kritičar Igor Burić i dramski pisci Almir Bašović i Željko Hubač.

“Radnička hronika“, Foto NP Subotica

U konkurenciji za sterijanska priznanja ove godine je sedam predstava, po dve Bitef teatra ("Lepa Brena prodžekt" i "Kretanje") i Srpskog narodnog pozorišta ("Smederevo 1941." i "Ko je ubio Dženis Džoplin?"), te Semper idem Narodnog pozorišta Sombor, "Radnička hronika" Narodnog pozorišta Subotica i "Gustav je kriv za sve" subotičkog pozorišta "Deže Kostolanji".

DIVA Branka Petrić, Foto T. Ćirić

Predviđeno je da ovogodišnje Pozorje bude održano u periodu od 26. septembra do 4. oktobra.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: Nije dovoljno jak! Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.

06. 08. 2025. u 16:06

Komentari (0)

OSVOJI KARTE ZA EVROBASKET 2025 i navijaj svim srcem za Srbiju