PREMIJERNA "ĐUKA": Predstava o majci Nikole Tesle u NP " Toša Jovanović" u Zrenjaninu
NA Dramskoj sceni zrenjaninskog Narodnog pozorišta "Toša Jovanović", u subotu 12.aprila, premijerno će biti izvedena predstava "Đuka" - po tekstu Milice Konstantinović i u režiji Ane Tomović.

foto NP "Toša Jovanović"
- Drama "Đuka" prikazuje kompleksnu dinamiku porodice Tesla Mandić, fokusirajući se na Đukinu bezuslovnu podršku sinu Nikoli u trenucima kada mu ostali članovi porodice ne veruju i smatraju ga, i pored nesumnjive ljubavi, za osobenjaka koji je nesposoban za život - ističe rediteljka Ana Tomović. - Drama tretira malo poznati trenutak u Nikolinom životu, kada je on napustio studije i odao se kockanju i kada je zabrinutost porodice za njegovu budućnost bila opravdana. Dajući nam uvid u tu intimnu porodičnu krizu, spisateljica Milica nam daje uvid u onaj najosetljiviji trenutak u životima svih nas, u preloman trenutak "rađanja čoveka". Đukina duboka vera, intuicija, hrabrost i odlučnost da se po cenu života zauzme za sina na način kako ona smatra da je jedino ispravno, a protiv volje porodice, čini od nje skrivenu heroinu koja je zadužila čitav svet.
U glavnoj ulozi publika će gledati Gordana Đurđević Dimić,a u ostalim su Anica Petrović, Sara Simović, Staša Milovanović, Sanja Radišić, Nataša Luković, Jelena Lončar, Stefan Juanin,Mirko Pantelić, Dejan Karlečik, Ivan Đorđević i Mateja Stevanović.
Dramaturg je Vuk Ršumović, scenograf Zorana Petrov,kostimograf Momirka Bailović, dok je za scenski govor bila zadužena Dijana Marojević.

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO - RAZVELA SE GAGA: Proces dug 13 meseci, PROMENILA prezime, a Toni ima novu devojku i to milionerku
PAPIRI za razvod pevačice Dragane Mirković i Tonija Bijelića su potpisani, a brakorazvodni postupak je okončan posle nešto više od godinu dana.
29. 04. 2025. u 14:20 >> 14:21
Komentari (0)