PRIPREME ZA "ARAPSKU NOĆ": Počele probe nove predstave NP Republike Srpske
NARODNO pozorište Republike Srpske sprema se četvrtu premijeru u tekućoj sezoni: počele su probe za predstavu "Arapska noć", po tekstu Rolanda Šimelpfeniga i u režiji Milana Bogdanovića.
foto NP RS
Drama jednog od najizvođenijih nemačkih dramskih pisaca prikazuje život imigranata, usamljenih i nesrećnih ljudi koji rade za dnevnicu u velikom gradu u Nemačkoj.
Reditelj Milan Bogdanović rođen je u Banjaluci,a "Arapska noć" je njegova diplomska predstava na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, u klasi Alise Stojanović. Režirao je više predstava u studentskim i pozorištima mladih u Republici Srpskoj i Srbiji. Dobitnik je nagrade za najbolju režiju na festivalu "Fedra" koji se održava u Bugojnu, za režiju predstave "Mali Agaton".
Uloge u banjalučkom ansamblu poverene su Željku Erkiću, Nataši Perić, Senadu Milanoviću, Bojanu Kolopiću i Isidori Davidović, studentkinji četvrte godine Glume na Akademiji Umjetnosti u Banjoj Luci. U autorskom timu su i dramaturg Aleksandar Vasiljević, scenograf Dunja Kostić, kostimograf Ivana Ristić, a kompoziciju potpisuje Luka Lukić.
Premijerno izvođenje planirano je sredinom marta na Sceni "Petar Kočić".
Preporučujemo
KORZO JE U NOVOM NASELjU: Koncert u Novom Sadu na Svetski dan muzike, 21. juna
17. 06. 2026. u 16:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NOVI STRAVIČNI DETALjI SMRTI MARIJE (21): Dok ležala nepomična, radnik povukao jeziv potez koji je šokirao sve (VIDEO)
Smrt Marije (21) nakon bandži skoka u Brazilu dobila je novi obrt pošto svedok tvrdi da je zaposleni uklonio njenu GoPro kameru sa mesta nesreće.
16. 06. 2026. u 12:22
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
UKRAJINA - ZEMLjA KOJA NESTAJE: Strašno - objavljeno koliko sada imaju stanovnika! Ruske procene crne, zapadne ništa "svetlije"
UKRAJINA se trenutno suočava sa onim što demografi nazivaju "demografskom katastrofom".
15. 06. 2026. u 22:12
Komentari (0)