ODLAZAK SPISATELJICE: Preminula Zorica Jevremović Munitić (1948 - 2023)
U BEOGRADU je posle duže bolesti preminula Zorica Jevremović Munitić (1948 -2023), dramska spisateljica, teoretičarka i autorka kritičkih studija o savremenom srpskom pozorištu - saopštio je Udruženje dramskih umetnika Srbije.
foto UDUS
Diplomirala je dramaturgiju na FDU 1975. Autorka je drama "Oj,Srbijo, nigde lada nema", "Fjodorova devojčica", "Bajka bluz", "Balada o devojačkom odelu"...
Značajan je njen rad na osnivanju pozorišnih trupa za marginalne društvene grupe. Bila je direktorka beogfradskog Centra za medije "Ranko Munitić" (inače, njegova supruga) i urednica regionalnog časopisa za medije i kulturu "Mediantrop".Kremacija je u utorak, 10.oktobra, na Novom groblju u Beogradu u 13,15.
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)