OCA MU UBILI PRE 19 GODINA: Tragična sudbina mladića koji se sinoć ubio na Dedinju
MLADIĆ (25), koji je izvršio samoubistvo hicem iz karabina u svojoj kući na Dedinju, bio je sin Branka Z. (35), koji je pre 19 godina ubijen u svojoj antikvarnici.
Foto: Z. Jovanović
Mladić je, kako kažu komšije, bio jako fin i povučen i viđali su ga često u kraju.
- Često je šetao psa po kraju, bio je student i pomalo povučen. Strašno je što se ovo desilo - navele su komšije.
Kako prenosi ovaj medij, otac preminulog mladića nekada je držao čuvenu antikvarnicu na Dedinju, u blizini kuće u kojoj je mladić živeo sa majkom i sestrom.
Prema pisanju medija iz 2002. godine, ubistvo Branka Z., dogodilo se kada su trojica napadača pucala na njega i njegovog vršnjaka Dragana C. koji je tom prilikom teško ranjen. Napadači su navodno došli u antikvarnicu sa namernom da od Brankovog oca Miroslava Z. iznude plaćanje reketa.
U antikvarnici su bili Branko i Cvetković kada su upala trojica mladića u trenerkama. Mladići su tvrdili da je jednog od njih prethodno veče ujeo pas vlasnika antikvarnice, te da bi sada vlasnik trebalo da im plaća "reket". Branko Z. i Cvetković su se pobunili i izbila je svađa, a posetioci su izvadili pištolje, zapucali i teško ih ranili.
Napadači su se zatim razdvojili i dvojica su pobegla ka bolnici u Drajzerovoj ulici, a jedan ka Belom dvoru. Ranjene Branka Z. i Cvetkovića vlasnici susednih radnji prevezli su u Urgentni centar, a Branko je preminuo ubrzo po prijemu.
(Kurir.rs)
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)