SUĐENJE ZA UBISTVO VINKE STOJANOVIĆ: Tužilaštvo traži 20 godina zatvora, Siniša Branković: Kajem se zbog svega
NISAM se nikome svetio i iskreno se kajem zbog svega što sam uradio, kako zbog Vinkine porodice, tako i zbog sebe i svoje porodice.
Foto V. Đ./Privatna arhiva
Ovo je u ponedeljak pred Višim sudom u Nišu u svojoj završnoj reči istakao Siniša Branković, iz sela Radenkovac kod Sokobanje, optužen da je 7. maja prošle godine sa devet uboda nožem ubio Vinku Stojanović (67) u njenoj kući.
Zamenik tužioca Tatjana Stevanović tražila je da mu sud izrekne kaznu od najmanje 20 godina zatvora.
- Kako je dokazano, ubistvo je počinjeno iz bezobzirne osvete, jer je optuženi Stojanović smatrao da ga je Vinka prijavila zbog šumske krađe aleksinačkoj policiji. Činjenično stanje utvrđeno je dokazima i samim priznanjem optuženog, koji je samo sporio da je svojoj žrtvi uvrtao vrat. Međutim, Komisija veštaka je konstatovala povredu na vratu pokojne žene koja je mogla nastati samo na taj način - navodi Stevanovićeva.
Brankovićev branilac Milica Anđelković usprotivila se navodima tužilaštva, ističući da nije dokazano da je njen klijent izvršio teško ubistvo.
- Za postojanje teškog ubistva iz bezobzirne osvete treba da postoji motiv, a on u ovom sudskom postupku nije dokazan, ostao je samo na nivou indicije. Nije dokazano da je ubistvo počinjeno zato što je oštećena mog klijenta navodno prijavila za šumsku krađu. Nisu razjašnjene ni psihološke sklonosti ni sposobnosti okrivljenog, što je bio predmet veštačenja psihijatra i psihologa, a na čemu je odbrana insistirala. Konstatovano je samo da kod njega dolazi do lakšeg "pucanja" zbog strukture ličnosti i alkoholizma. U ovom slučaju može se raditi eventualno o običnom ubistvu, a ja molim sud da prilikom donošenja odluke uzme u obzir da sve okolnosti koje nisu potpuno razjašnjene, treba tumačiti u korist optuženog - rekla je u završnoj reči branilac optuženog.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)