PERIŠIĆ OSUĐEN NA TRI GODINE ZATVORA: Presuda zbog špijunaže bivšem načelniku Generalštaba Vojske Jugoslavije (VIDEO)
MOMČILO Perišić, bivši načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije, osuđen je danas pred Višim sudom u Beogradu, prvostepenom presudom na tri godina zatvora zbog špijunaže.
Foto: M. Anđela
Istom presudom nekadašnji pripadnici VJ Miodrag Sekulić i Vladan Vlajković kojima se na teret stavlja da su poverljiva dokumenta dostavljali Perišiću, koji ih je, kako se tvrdi, predao američkom diplomati Dejvidu Nejboru, osuđeni su na po godinu i po dana zatvora zbog odavanja vojne tajne.
Ova afera otkrivena je sredinom marta 2002. godine kada je Perišić uhapšen u motelu "Šarić" na Ibarskoj magistrali, gde je sedeo sa službenikom američke ambasade. On je u to vreme bio potpredsednik Vlade Srbije zadužen za bezbednost.
Foto: M. Anđela
Postupak protiv Perišića započeo je 2004. godine,ali je godinu dana kasnije prekinut, pošto je otišao u Hag, gde je tamošnji Tribunal protiv njega vodio postupak zbog navodnog ratnog zločina.
Suđenje u Beogradu za špijunažu bilo je zatvoreno za javnost,zbog iznošenja podataka koji su bili označeni kao državna tajna. Na ovu presudu sve strane u postupku imaju pravo žalbe Apelacionom sudu.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (23)