NA TERET MITO OD 10.000 EVRA Podignuta optužnica protiv Miroljuba Jevtića
TUŽILAŠTVO za organizovani kriminal podnelo je sudu optužni predlog protiv bivšeg direktora JP "Infrastruktura železnice" Miroljuba Jevtića, zbog sumnje da je primio mito od 10.000 evra u vezi sa eksproprijacijom zemljišta na trasama brzih pruga.

Foto: Tanjug
Optužnica je podignuta i protiv Dragoslava Burzanovića, člana Nadzornog odbora Privrednog društva "Ratko Mitrović" iz Novog Sada, kao i advokata Zorana Stojanovića i Vladislava Kostića. Njima se na teret stavlja davanje mita.
Tužilaštvo je nakon pokrtetanja istrage u januaru saopštilo da je Jevtić, navodno, neosnovano i nepotrebno angažovao advokate na poslovima eksproprijacije zemljišta na trasi planirane izgradnje brze pruge. Sumnja se da su deo uplaćenog novca od "Infrastrukture železnice Srbije", po osnovu fakturisanih usluga u višemilionskim iznosima, kao mito, preko posrednika, predavali njemu kao direktoru. Jevtić je, kako je saopšteno, uhapšen kada je, navodno primio mito od 10.000 evra. Svi osumnjičeni su na saslušanju negirali dela koja im se stavljaju na teret.

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"OPRAŠTAM UBICI" Udovica ubijenog Kirka zaplakala pred 10.000 ljudi - Tramp je tešio
NA PREPUNOM stadionu u Glendejlu, u saveznoj američkoj državi Arizoni, u nedelju je održana komemoracija za ubijenog konzervativnog aktivistu Čarlija Kirka, kojeg je predsednik Donald Tramp u svom govoru nazvao herojem i mučenikom za američku slobodu.
22. 09. 2025. u 08:39
Komentari (1)