OSKRNAVIO MESTO GDE GRAĐANI ODAJU POŠTU STRADALIMA: Pronađen R.S. (42) sa područja Stare Pazove sledi pokretanje prekršajnog postupka
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu, u saradnji sa Policijskom upravom u Sremskoj Mitrovici, identifikovali su i uhapsili R. S. (42 ), sa područja Stare Pazove, za koga se sumnja da je, 4. maja, na uglu bulevara Oslobođenja i Jaše Tomića, oskrnavio mesto na kome građani, već mesecima, odaju poštu nastradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici.
FOTO.Lj.P.
Nadležni javni tužilac izjasnio se da u ovom događaju ne postoje elementi krivičnog dela, pa je protiv R. S. podnet zahtev za pokretanje prekršajnog postupka, zbog sumnje da je učinio prekršaj nepristojno drsko i bezobzirno ponašanje iz člana 8. Zakona o javnom redu i miru.
R. S. je zadržan do 24 sata i uz zahtev za pokretanje prekršajnog postupka biće priveden na saslušanje sudiji Prekršajnog suda u Novom Sadu.
Podsećamo, ovaj četvrdesetdvogodišnjak je u nedelju u popodnevnim satima urinirao po scećama, cveću i plišanim igračkama na komemorativnom mestu, gde građani od 1. dana novembra 2024. godine kada je usled pada nadastrešnice na Ženjlezničkoj stanici u Novom Sadu nastradalo 16 osoba, ostavljaju odajući poštu stradalima. Taj , njegov čin, građani su snimili mobilnim telefonima, a snimak je ubrzo posle toga objavljen na dsruštvenim mrežama, i izazvao je veliko ogorčenje i uznemnirenje među građanima Novog Sada, ali i čitave Srbije.
Poloicija je odmah krenula u potrazi za njim, a bio je upućen i apel građanima, da ukoliko ga prepoznaju ili znaju njegovo kretanje da im jave.
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Rusija sprema napad na TRI evropske zemlje - želi da testira NATO: Alarmantne tvrdnje stručnjaka
PREMA novoj analizi, Rusija se aktivno priprema za napad na baltičke države, što bi predstavljalo veliki vojni izazov za Zapad. Takvim potezom, Vladimir Putin bi testirao spremnost NATO-a da brani tri male članice - Estoniju, Letoniju i Litvaniju - u slučaju mogućeg početka Trećeg svetskog rata.
02. 05. 2026. u 21:42
Komentari (1)