OVAKO SADA IZGLEDA MILAN VUJOTIĆ: Uhapšen u luksuznoj vili u Istanbulu, dovodi se u vezu sa ubistvom Vukotića (FOTO)
VISOKOPOZICIONIRANI pripadnik kavačkog klana Milan Vujotić (40), koji je uhapšen u Istanbulu zbog sumnje da je povezan sa kriminalnom grupom koja je 8. septembra u tom turskom gradu ubila vođu škaljaraca Jovana Vukotića, imao je kodno ime "amigo", odnosno prijatelj. Turski mediji prenose da je on bio takozvani "spavač" u Turskoj.

Foto Arhiva
- Milan Vujotić, za kojim je raspisasna crvena Interpolova poternica uhapšen je u sklopu istrage ubistva Jovana Vukotića u naselju Šišli u Istanbulu. Vujotić je živeo u luksuznoj vili u naselju Maltepe, koja je bila iznajmljena na drugo ime. On je neko vreme praćen, i 23. septembra je uhapšen - navodi turski "Ulusalgundem".
Turski mediji objavili su i fotografiju Milana Vujotića, na kojoj se vidi da je on potpuno promenio lični opis, pustio bradu i kosu.
Podsetimo, u Turskoj su pre Vujotića zbog likvidacije Jovana Vukotića uhapšeni i rođak Radoja Zvicera, Radoje Živković Žuti, Zdravko Perunović kao i još desetoro osumnjičenih, uglavnom turskih državljana.
- Istražitelji sumnjaju da je likvidaciju organizovao i platio 1,5 miliona evra Živković - naveli su mediji.
Milan Vujotić, prema operativnim podacima, važi za visokopozicioniranog pripadnika kavačkog klana, a poternica je za njim, prema pisanju Pobjede, raspisana zbog stvaranja kriminalne organizacije, šverca droge i ubistva.
Njegovo ime prvi put se u medijima pojavilo 15. februara 2014, kada je pod njegov automobil u Podgorici aktivirana eksplozivna naprava, dok je bio u obližnjem lokalu sa porodicom. Istog dana on je navodno napustio Crnu Goru i od tada se za njega nije čulo.
Interesantno je da je toga dana, prema evidencijama službi bezbednosti, i počeo rat do tada jedinstvenog kavačkog i škaljarskog klana, pošto je upravo tada pala prva žrtva rata klanova. Na Novom Beogradu, dok je ulazio u podzemnu garažu ubijen je Goran Radoman sa Cetinja, blizak škaljarskom klanu, zvanično prva žrtva u sukobu koji traje već osam godina i do sada je odneo preko 50 života.
Crnogorsko tužilaštvo Vujotića sumnjiči da je zajedno sa Radojem Zvicerom planirao Vukotićevo ubistvo, u vreme dok je on boravio u zatvoru Spuž.
(Novosti/Kurir)
BONUS VIDEO: TITOVA VILA OD 10 MILIONA DOLARA

RUSKI AVIONI UŠLI U DRŽAVU NATO, ZADRŽALI SE 12 MINUTA: "Ovo je neprihvatiljvo i neviđeno brutalno"
TRI ruska borbena aviona MIG-31 ušla su danas u estonski vazdušni prostor u oblasti ostrva Vajndlo bez dozvole i ostala u estonskom vazdušnom prostoru skoro 12 minuta, preneo je estonski portal "Err.ee".
19. 09. 2025. u 17:00

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

DIRLjIVO: Objavljena Halidova prepiska sa direktorom klinike (FOTO)
PEVAČ Halid Bešlić oporavlja se nakon što je završio u bolnici zbog zdravstvenih problema. Vest o njegovoj bolesti zabrinula je mnoge obožavaoce i estradne ličnosti, među kojima je Halid cenjen i omiljen, a sada se oglasio i zastupnik u NSRS i direktor Univerzitetskog-kliničkog centra RS Vlado Đajić.
19. 09. 2025. u 15:33
Komentari (1)