POTVRĐENO "NOVOSTIMA": Sud primio zahtev da se roditelji ubijene dece vrate na suđenje Kecmanovićima
U VIŠEM sudu u Beogradu primili su podnesak Višeg tužilaštva u kojem ih obaveštavaju da odustaju od ispitivanja roditelja dece ubijene u Ribnikaru 3. maja prošle godine, kako bi im se ukinuo status svedoka, a ostao samo oštećenih, pa da mogu da prisustvuju suđenju Vladimiru i Miljani Kecmanović.
 
                                                                                    Foto: Tanjug/Jadranka Ilić
Kako nam je rečeno u Višem sudu, sudija Zoran Božović sutra će na suđenju doneti odluku o ovom zahtevu.
Ukoliko je prihvati, to znači da će se roditelji vratiti u sudnicu, i moći da slušaju iznošenje odbrane Kecmanovića, i da im kao oštećeni postavljaju pitanja.
Okrivljeni, prema Zakonu o krivičnom postupku, imaju pravo da odgovaraju ili da odbiju odgovaranje na pitanja bilo koje strane u postupku.
Roditelji su, inače, na prošlom suđenju tražili da im se ukine status svedoka, jer, kako su rekli, oni nemaju nikakva saznanja o konkretnim optužbama protiv Kecmanovića za neodgovarajuće čuvanje pištolja i metaka, i da mogu samo da svedoče da su njihova deca pobijena.
Prema planiranom rasporedu suđenja, Kecmanovići i vlasnik i istruktor u streljani u kojoj je maloletni Kosta vežbao da puca, sutra bi trebalo da iznesu odbrane.
Za sada stoji odluka i da javnost bude isključena sa ovog suđenja.
BONUS VIDEO:
ŠTA DA URADITE KADA PODSTANAR PROMENI BRAVU: Advokat Ljiljana Popadić otkriva
 
                    
                    UKRAJINSKI VOJNICI U KLANICI POKROVSKA: "U gradu je pravi pakao, Rusi doveli sve snage koje mogu"
RUSKA pešadija prodrla je u gradske granice jednog od glavnih strateških ciljeva predsednika Rusije Vladimira Putina, preteći da ga opkoli. Ukrajinske specijalne snage uključile su se u borbe u urbanom području.
29. 10. 2025. u 17:43
 
                    
                    SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
 
                    
                    Udala se za 25 leta starijeg čobanina, doživela šok kad je umro
Marsel Amfu je čitav svoj život živeo jednostavno. Njegova kuća nije imala ni struje ni vode. To mu je omogućilo da uštedi ogromne sume novca.
28. 10. 2025. u 21:37
 
                     
                     
                     
                     
                                         
                                         
                                 
                                         
                                         
                                         
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                    
                    
Komentari (0)