APELACIJA UKINULA PRESUDU VIŠEG SUDA U PANČEVU: Bogdanka ponovo na optuženičkoj klupi zbog ubistva Mioare
APELACIONI sud u Beogradu ukinuo je prvostepenu presudu Višeg suda u Pančevu kojom je Bogdanka Gornjik zbog ubistva bila osuđena na kaznu zatvora u trajanju od 4 godine i predmet vratio na ponovno suđenje.

Zgrada Apelacionog suda / Foto N. Fifić
Bogdanka Gornjik je oglašena krivom što je 17. maja 2021. godine, u Pančevu, u prekoračenju nužne odbrane, lišila života Haiduk Mioaru tako što je, po prethodnom dogovoru, primila oštećenu u svoju knjigovodstvenu kancelariju u kojoj je vodila poslovne knjige za trgovinsku radnju, kako bi joj navodno, vratila dokumentaciju jer nije više htela da radi za nju.
Došlo je do svađe i Mioara je počela da se unosi u lice Bogdanki. "Pale" su uvrede i psovke, a onda i međusobno odguravanje i tuča. Onda je "proradio" nož, pa čekić, kojim je Bogdanka Mioari, u prekoračenju nužne odbrane, zadala udarac u predelu glave, nanevši joj smrtonosne povrede.
- Osnovano se žalbenim navodima branilaca okrivljene ukazuje da je prvostepena presuda doneta na osnovu bitne povrede odredaba krivičnog postupka budući da je izreka prvostepene presude nejasna i nerazumljiva - navode iz AS. - Takođe, u prvostepenoj presudi izostali su i razlozi o odlučnim činjenicama.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)