NAPADNUTA PROFESORKA PRVA DALA ISKAZ: “Novosti” saznaju - Počeo pripremni postupak zbog incidenta u Tehničkoj školi u Trsteniku
PRIPREMNI postupak u okviru sudske istrage o incidentu koji se dogodio u Tehničkoj školi u Trsteniku 9. novembra, počeo je danas u Kruševcu, a prva je iskaz dala profesorka, oštećena u ovom slučaju - saznaju “Novosti”.
Foto: Jutjub/ost wow2
Maloletnik I.K.(16), koji je snimak izmicanja stolice profesorki, njen pad i smejanje đaka, postavio na viber je saslušan, dok se N.Ž. (17), koji je profesorki izmakao stolicu, nije pojavio. Njegov otac, Veroljub Živković - Pufa je njegovo odusustvo obrazložio zdravstvenim stanjem.
Više javno tužilaštvo u Kruševcu je, prema nezvaničnim saznanjima “Novosti”, zatražilo psihijatrijsko veštačenje zdravstvenog stanja ovog učenika pre narednog pokušaja davanja iskaza. Sudija se složila s tim predlogom. Kako saznajemo, davanje iskaza učenika N.Ž. zakazano je za 17. januar.
- Oštećena Marija Stevanović je ponovo opisala ceo događaj, bila je uznemirena - navodi izvor “Novosti”. - Dodatno uznemirenje kod profesorke je izazvalo to što su taj snimak, koji su kako je izjavila, videli mnogi, “cela Srbija”.
Sam događaj je u suštini rasvetljen: učenik N.Ž. (17) je prišao profesorki iza leđa, ka radijatoru, a na njenu sugestiju koju je izrekla kroz pitanje “zar ne zna da nije pristojno da se nekome stane iza leđa”, učenik je izmakao stolicu. Profesorka je pala, đaci su se smejali, dok su I.K. i M.M. (18), koga procesuira Osnovno javno tužilaštvo iz Trstenika, snimili ceo događaj i podelili po mrežama.
Otac N.Ž. je obećao da će obezbediti prisustvo sina za naredni put. Za sada je ostao znak pitanja iznad njegove prijave da je sin pokušao samoubistvo 4. decembra, zbog čega je bio smešten prvo u kruševačkoj bolnici, a onda i na Klinici za mentalno zdravlje UKC Niš, koju je napustio na insistiranje oca.
Prva saslušanja počinju sutra i pred Osnovnim tužilaštvom u Trsteniku, koje M.M. (18), najstarijeg učesnika događaja sumnjiči za krivično delo zlostavljanje i mučenje. M.M. je, da podsetimo, na usvojen predlog Nastavničkog veća od 23. novembra, kao i N.Ž. (17), nešto kasnije isključen iz škole po odluci direktora Milana Glidžića, ali vaspitno-disciplinski postupak još nije formalno okončan. Otuda M.M., prema informacijama iz kolektiva, prisustvuje nastavi. I.K.(16) se ispisao iz škole dan pre zasedanja Veća.
Preporučujemo
KAIŠEM PRETUKAO DVA DRUGA, PA IZVADIO NOŽ: Detalji vršnjačkog nasilja u Rakovici
10. 12. 2022. u 16:01
"RUSI, IDITE KUĆI!" Jeziva politička poruka sa trga u Budimpešti, Mađar već počeo da radi po nalogu Brisela (VIDEO)
VELIKI politički zaokret u Mađarskoj najavio je lider opozicione Tise Petar Mađar, koji je posle izborne pobede poručio da zemlju čeka obnova punog učešća u Evropskoj uniji i NATO, miran prenos vlasti i ozbiljno preuređenje državnog vrha.
13. 04. 2026. u 07:27
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Tragač iz "potere" se srušio na pod usred emisije: Nastao muk u studiju, vidite reakciju Memedovića (VIDEO)
VODITELj je postavio takmičaru pitanje nakon kojeg je u studiju usledila neočekivano zabavna i zanimljiva situacija.
14. 04. 2026. u 08:09
Komentari (3)