"OTIŠLE ONAKO KAKO SU ŽIVELE, NERAZDVOJNE": Sjenica tuguje zbog smrti majke i ćerke

В. Н.

04. 03. 2026. u 15:49

U TEŠKOJ saobraćajnoj nesreći koja se dogodila sinoć kod Sjenice, stradale su majka i ćerka, a prijatelji se opraštaju od njih emotivnim porukama na mrežama.

ОТИШЛЕ ОНАКО КАКО СУ ЖИВЕЛЕ, НЕРАЗДВОЈНЕ: Сјеница тугује због смрти мајке и ћерке

Foto: Printksrin

Kako se pisalo, vozač je uhapšen neposredno nakon nesreće i to po nalogu tužioca Višeg javnog tužilaštva u Novom Pazaru. Njemu je određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti priveden tužiocu na saslušanje.

Prema dosadašnjim informacijama, automobil kojim je upravljao A. K. udario je u troje pešaka - majku i njeno dvoje dece. Udar je bio toliko snažan da su majka i dvanaestogodišnja devojčica poginule na licu mesta. 

Saobraćajna nesreća se dogodila kada se, kako se sumnja, A.K. se kretao velikom brzinom, a onda je naleteo na rizlu koja ga je "odbacila" na trotoar i tom prilikom udario je majku, ćerku i sina.

"Ne postoje reči koje mogu opisati tugu"

- Sa neizmernom tugom i bolom u srcu primili smo vest da su na licu mesta tragično izgubile život naša mala Lejla i njena majka Edisa Karišik. Ova tragedija je nezapamćena i preteška za sve nas… Lejla je bila deo naše porodice, naše radosti, naše svakodnevice… Divno, posebno i čisto dete koje je ostavljalo trag ljubavi gde god da se pojavi. Molimo Uzvišenog Alaha da ih primi u Svoju milost, podari im Dženet i spoji ih sa onima koji su mu dragi. Gospodaru, oprosti im, smiluj im se i nastani ih u Dženetu Firdevsu - pisalo je u objavi.

Prijateljica stradale Edise, uputila je molitve i za brz oporavak njenog sina. 

- Molimo Gospodara da podari sabur njihovoj porodici, a bratu Lejlinom koji se bori za život podari snagu i potpuno ozdravljenje… Molim sve vas da uputite dovu. Alahu, podari mu potpuno ozdravljenje, bez ijedne bolesti koja će ostati. Neka ih Alah obaspe svojom milošću, a porodici i prijateljima podari strpljenje u ovom teškom iskušenju. 

- Ne postoje reči koje mogu opisati ovu tugu, Sjenica danas ne diše isto. Svi smo ih poznavali, svi smo ih voleli. Ovo je gubitak za ceo grad, ne samo za porodicu. Molimo se za malog dečaka da izdrži i da nam se vrati živ i zdrav - napisala je jedna od bliskih prijateljica porodice. 

 - Kažu da majka nikada ne ostavlja svoju decu, čak i sada, u ovom mraku koji je pogodio Sjenicu, ona je svoju ćerku čvrsto zagrlila i povela sa sobom. Otišle su onako kako su i živele, nerazdvojne u ljubavi koja ne poznaje kraj. Dok gradom vlada tišina, sve naše misli i molitve su uz onog koji je ostao da se bori. Neka mu snaga majčinog zagrljaja, koji je do zadnjeg trena čuvao, da snagu da izdrži - potresne su reči druge sugrađanke.

Dečaku se bore za život

Na gradskom tranzitu u Ulici Ahmeta Abdagića sinoć se dogodila teška saobraćajna nesreća u kojoj su dve osobe izgubile život, dok se trećoj lekari bore za život.

(Blic)

BONUS VIDEO: Auto uleteo na pešake na Banjici, ima povređenih

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (0)

RASKINUO UGOVOR: Evo ko je za Milana Stankovića platio 50.000 evra da izađe iz Granda