ISPRAVNU VODU ZA PIĆE ČEKAJU 18. GODINA: Uz pesmu „Danas nam je divan dan“ održan peformans u centru Zrenjanina

Б. ГРУЈИЋ

20. 01. 2022. u 18:24

PREDSTAVNICI Zrenjaninske akcije, uz slogan „Zrenjanin je žedan“ pevajući pesmicu „Danas nam je divan dan“ održali su svojevrsni performans ispred Gradske kuće u centru Zrenjanina.

ИСПРАВНУ ВОДУ ЗА ПИЋЕ ЧЕКАЈУ 18. ГОДИНА: Уз песму „Данас нам је диван дан“ одржан пеформанс у центру Зрењанина

Foto:B. Grujić

Povod je 18 godina od kako Zrenjanin nema ispravnu vodu za piće.

Kao što je poznato, voda sa prekomernom količinom otrovnog arsena, neispravnom za piće, proglašena je baš na današnji dan, 20. januara 2004. godine, a brojne generacije odrastale su bez mogućnosti da iz slavine popiju čašu ispravne vode za piće.

- Improvizovanom rođendanskom tortom od kartona, svećicama i pesmicom, želeli smo da ukažemo na 18 godina naših patnji, a ostaje da se vidi, sada kada je Fabrika vode prodata, da li će svi naši problemi biti rešeni - uglas su poručili predstavnici Zrenjaninske akcije.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: Nije dovoljno jak! Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?

MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.

06. 08. 2025. u 16:06

Komentari (0)

IZBACITE JE NAPOLJE! Kako je izgledao prvi sukob Šešelja sa blokaderima: Sve završeno za tren oka (VIDEO)