ENERGENTSKA KRIZA U SLOVENIJI: Vlada ove države preuzima kontrolu nad snabdevanjem
SLOVENAČKA Vlada pokrenula je danas niz mera protiv najveće kompanije za snabdevanje gorivom u toj zemlji, Petrola, nakon što ta kompanija nije uspela da reši stalne nestašice u snabdevanju gorivom, prenosi danas agencija STA.
Foto: Profimedia
Na onlajn sednici u nedelju, slovenačka vlada je uputila zahtev da upravni i nadzorni odbor Petrola odmah sprovedu akcioni plan za obnavljanje dostupnosti goriva. Uprava komanije Petrol ima rok do sutra u 10.00 sati da ministru energetike podnese izveštaj o svom akcionom planu.
- Vlada napominje da od 11.00 sati danas najveći trgovac gorivom još nije otklonio logističke poremećaje dok nastavlja da organizuje neprekidnu distribuciju u susednim zemljama - navodi se u saopštenju slovenačke vlade, koje se odnosi na poslovanje Petrola u Hrvatskoj.
Vlada je pozvala Slovenačku državnu kompaniju (SSH), koja upravlja državnim udelom u toj delimično državnoj kompaniji, da zahteva posebnu reviziju logističkih i snabdevačkih operacija Petrola od 16. marta. Revizija će ispitati zakonitost poslovnih aktivnosti kompanije, i da li je firmi naneta finansijska šteta.
Ovaj potez je usledio nakon nakon niza mera koje je slovenačka vlada preduzela kako bi obuzdala cene benzina i obezbedila neprekidno snabdevanje poslednjih dana, kao što su delimična liberalizacija cena i smanjenje akciza.
(Tanjug)
Preporučujemo
"SVE JE STALO" Sukob sa Iranom paralisao američko tržište nafte i gasa
22. 03. 2026. u 14:46
IZVEŠTAJ O CENAMA NEKRETNINA U SRBIJI: Evo koliko košta najskuplji kvadrat
22. 03. 2026. u 14:32
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)