JOVANOVIĆ: Srbija zauzela 2. mesto u Evropi, a 6. u svetu prema najnovijem izveštaju Svetske banke koji meri stepen digitalne transformacije
PREMA najnovijem globalnom izveštaju Svetske banke koja uporedo prati napredak u oblasti digitalne transformacije u 198 ekonomija sveta, Srbija je zauzela 2. mesto u Evropi i 6. mesto na svetu odmah iza Južne Koreje, Saudijske Arabije, Estonije, Brazila i Australije.
Kancelarija za IT i eUpravu
- Vrednost kompozitnog indeksa zrelosti digitalne uprave (GovTech Maturity Index) od 0.977 je omogućila napredak Srbije na ovoj globalnoj listi za pet mesta u odnosu na 2022. godinu i pozicionirala našu zemlju na ubedljivo prvo mesto u regionu ispred Albanije, Slovenije, Hrvatske, Severne Makedonije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine. Ovaj rezultat predstavlja jasnu potvrdu da je Srbija u samom svetskom vrhu kada je reč o digitalnoj transformaciji javne uprave. Kontinuirana ulaganja u razvoj elektronskih usluga, korisnički orijentisanih rešenja i moderne digitalne infrastrukture dala su merljive i međunarodno priznate rezultate - rekao je direktor Kancelarije za IT i eUpravu, dr Mihailo Jovanović.
GovTech Maturity Index je indeks tehnološke zrelosti javne uprave (GovTech Maturity Index – GTMI) koji se od 2020. godine objavljuje u istoimenom izveštaju Svetske banke, uz prateći set podataka.
Indeks tehnološke zrelosti javne uprave (GovTech Maturity Index - GTMI), pruža uvid u stanje digitalne transformacije u 198 ekonomija sveta.
Više informacija o izveštaju dostupno je na: https://www.worldbank.org/en/programs/govtech/gtmi
BONUS VIDEO:
Brnavić o NIS-u: Ne sumnjajte u Aleksandra Vučića, on je dobro proučio sve ugovore
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN NAJAVIO PAKAO ZA UKRAJINU: Odgovorićemo nekoliko puta snažnije
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin izjavio je da će odgovori Moskve na udare po ruskoj teritoriji biti „uzajamni, ali nekoliko puta snažniji“.
13. 07. 2026. u 17:41
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve
NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.
13. 07. 2026. u 12:47
Komentari (0)