ZEMLJA SNOVA ZA MNOGE BALKANCE: Čovek otkrio koliko troši u državi koja važi za najuspešniju
KOPENHAGEN važi za grad visokog standarda i svojvrsni je simbol "skandinavskog načina života", ali koliko je zapravo skup za studente i mlade iz drugih zemalja?
Foto: pixabay
Jedan hrvatski student, koji je nedavno preselio u Dansku, podelio je svoja iskustva i konkretne brojke koje jasno pokazuju koliko košta svakodnevni život u danskoj prestonici.
Njegov stan, sa uključenim režijama, mesečno košta gotovo 1.200 evra, ali budući da ga deli sa cimerom, njegova polovina iznosi 600 evra. Na hranu za kuću troši oko 500 evra mesečno, dok dodatno na kafu, pekare, pivo i restorane, posebno kada mu dođu gosti ili ne jede kod kuće, odlazi oko 600 evra – daje primer kroasana koji košta oko 5 evra i piva koj eiznosi 9 evra, piše Dnevno.hr.
Mesečna karta za javni prevoz košta 92 evra, dok iznajmljivanje bicikla košta dodatnih 25 evra. Sport i hobiji takođe nisu jeftini: teretanu plaća 60 evra, dok ples košta 180 evra mesečno.
U komentarima ispod njegove objave brzo su se pojavile poređenja sa cenama na Balkanu.
Jedna žena iz Srbije opisala je svoj život u Beogradu: stan od 40 kvadrata na Slaviji plaća 450 evra, hrana joj mesečno iznosi oko 300 evra, dok hobiji poput plesa i klizanja koštaju dodatnih 200 evra. Teretana je oko 40 evra, kafa 4 evra, pivo 4–8 evra.
– A prosečna plata 600 evra. Mnogo lakše bih živela u toj Danskoj – zaključuje ona, dodajući da dodatni troškovi, poput terapije, plaća 200 evra.
Ova iskustva pokazuju da život u Kopenhagenu, iako privlačan i pun kulturnih sadržaja, zahteva ozbiljan budžet, posebno za one koji dolaze sa Balkana. Stanovanje, hrana i aktivnosti brzo se sabiraju, a studentska stipendija ili posao sa punim radnim vremenom često su neophodni za održavanje životnog standarda.
(BizPortal)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
OD BATLERA DO PRIVATNIH KUVARA: Ovo su najplaćeniji poslovi u domovima najbogatijih
14. 07. 2026. u 17:52
PRILIKA ZA MLADE ZA ČISTU DESETKU Počela deseta sezona programa „NIS Calling”
14. 07. 2026. u 16:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIČKE SNAGE NAPUŠTAJU IRAK Zaidi: Od ovog datuma kreće povlačenje vojske
IRAČKI premijer Ali el Zaidi izjavio je danas da će američke vojne snage napustiti Irak do 30. septembra, ocenivši da njegova poseta Vašingtonu predstavlja početak nove faze u odnosima dve zemlje, zasnovane na ekonomskoj saradnji, a ne na vojnim vezama.
14. 07. 2026. u 19:45
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)