TRAMP O TRGOVINSKOM RATU: Nadam se da će SAD i Kina na kraju postići dogovor o carinama
AMERIČKI predsednik Donald Tramp izrazio je optimizam da će Sjedinjene Američke Države i Kina na kraju postići dogovor u vezi sa carinama koji će biti veoma dobar za obe zemlje, ističući svoje dobre odnose sa kineskim predsednikom Si Đinpingom.

Foto: Profimedia/Ilustracija
-Videćemo šta će se desiti sa Kinom. Voleli bismo da možemo da postignemo dogovor. Oni su zaista koristili našu zemlju tokom dužeg vremenskog perioda", rekao je Tramp koji je okrivio bivše američke predsednike da su dozvolili, kako je naveo, da Kina otme SAD, preneo je CNN.
Tramp je rekao da veoma poštuje kineskog predsednika, navodeći da je on njegov prijatelj već duže vreme.
EXTRA BET - KVOTA DO 500 NA JEDNOM MEČU
Tramp je ocenio da je to što će Kina smanjiti broj holivudskih filmova koje uvozi "slab oblik odmazde" za njegove carine.
-Mislim da sam čuo i za gore stvari, rekao je Tramp na šta su prisutni u njegovom kabinetu počeli da se smeju.
EXTRA BET - KVOTA DO 500 NA JEDNOM MEČU
Roba koja se uvozi iz Kine u Sjedinjene Američke Države odsada podleže carinama od najmanje 145 odsto, saopštila je danas Bela kuća.
Recipročna carina od 125 odsto koju je Tramp objavio u sredu za Kinu dodaje se na tarifu od 20 odsto koja je već bila na snazi, preneo je Si-En-Bi-Si (CNBC).
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Preporučujemo

AMERIKA U TRGOVINSKOM RATU: Trampova nova tarifna politika utiče na globalnu trgovinu
01. 04. 2025. u 23:07

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)