POČELA SETVA ŠEĆERNE REPE: Poljoprivredni proizvođači i ove godine mogu računati na podršku kompanije Sunoko
Setva šećerne repe je počela, a kompanija Sunoko, članica MK Group, i ove godine pružiće podršku svojim partnerima i poljoprivrednim proizvođačima.
Foto: Promo
Za potrebe ovogodišnje prerade u Sunoko šećeranama biće zasejano oko 23.000 hektara ove kulture. Sunoko je svojim partnerima tradicionalno obezbedio kvalitetno seme, pesticide i azotno đubrivo AN. Pored repromaterijala za proizvodnju, kompanija je svojim proizvođačima obezbedila novčane avanse za početak proizvodnje u iznosu od 300 evra po hektaru, dok će ovogodišnja cena šećerne repe iznositi 45 evra po toni za digestiju 16 odsto.

- Na parcelama na kojima je u toku prethodne sezone primenjena puna agrotehnika i mere zaštite koje preporučuje naš Istraživačko-razvojni centar ostvareni su izuzetni rezultati, koji govore u prilog tome da imamo tehnologiju i za uslove ekstremne suše kakvi su vladali prošle godine. Nakon zime koju je obeležio deficit padavina, trenutno kišovito vreme će doprineti poboljšanju uslova za setvu i proizvodnju šećerne repe tokom ove sezone. Fokus u narednom periodu mora biti na pravovremenoj primeni pune tehnologije proizvodnje, kako bismo obezbedili povećanje produktivnosti i stabilnu proizvodnju šećerne repe. Naša zemlja ima veliki potencijal u proizvodnji šećera i verujem da je to šansa koju možemo iskoristiti za veći plasman u evropskim zemljama - rekao je Slobodan Košutić, generalni direktor kompanije Sunoko.

Proizvodnja koja se očekuje ove godine podmiriće u potpunosti domaće potrebe za šećerom, ali će ostaviti i prostor za rast izvoza. Srbija je jedina zemlja na Balkanu koja je u potpunosti samodovoljna kada je reč o proizvodnji šećera zahvaljujući naporima koje ulaže kompanija Sunoko, uz potencijal daljeg razvoja neto izvoznika.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ŠTA BLOKIRA POSTUPAK "SVOJ NA SVOME": Jedna greška može da zaustavi upis u katastar
11. 07. 2026. u 15:58
JEDNI SE BAHATE, DRUGI ŠTEDE: Globalna potražnja za naftom opala prvi put od 2020.
11. 07. 2026. u 14:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
PUTIN KOMENTARISAO BRAK NAŠE PEVAČICE: "Srpkinja ti je žena? Oni to neće ukrasti! Srbi su pošteni i pristojni - ako si prepisao firmu na nju"
TOKOM razgovora Vladimir Putin ga je upitao ko je njegova supruga.
10. 07. 2026. u 21:56
Komentari (0)