SJAJNE VESTI: EBRD - Ekonomski rast u Srbiji ove godine 3,5 odsto, u 2025. ubrzanje na četiri odsto
EKONOMIJA Srbije će porasti za 3,5 odsto u 2024. godini i ubrzati rast na četiri odsto u 2025. godini, navodi se u danas objavljenoj majskoj prognozi Ekonomske banke za obnovu i razvoj (EBRD) koja je predstavljena u okviru godišnjeg sastanka i poslovnog foruma te organizacije u Jerevanu.

Zgrada EBRD u Londonu
Ekonomska aktivnost u Srbiji se prema pokazateljima za prva dva meseca ove godine ubrzava u 2024. godini pošto indikatori u industrijskoj proizvodnji, realnoj trgovini na malo i u turizmu ukazuju na snažan rast, ističe se u izveštaju EBRD-a.
Prema prognozi, inflacija u Srbiji će se do kraja ove godine smanjiti na željeni cilj Narodne banke Srbije (NBS) zahvaljujući restriktivnoj monetarnoj politici.
Najnoviji izveštaj Evropske banke za obnovu i razvoj nazvan "Kroćenje inflacije" očekuje da će privredni rast EBRD regiona u 2024. iznositi tri odsto, a inflacija usporiti na 6,3 odsto, uprkos izazovima koji proističu iz globalnih geopolitičkih tenzija.
Banka je u odnosu na septembar 2023. korigovala naniže prognozu privrednog rasta EBRD regiona u 2024. za 0,2 odsto.
Inflatorni prititisci su nešto slabiji u odnosu na prošlu godinu koju je obeležilo usporavanje privrede usled visokih cena energenata, naglašava se u izveštaju.
BONUS VIDEO: MILjANA KECMANOVIĆ IZNOSI ODBRANU: Stigla u Viši sud sa advokatima, došli i roditelji ubijene dece
Preporučujemo

SI UPUTIO PISMO ZAHVALNOSTI VUČIĆU: Odnosi podignuti na novu istorijsku visinu!
13. 05. 2024. u 12:45

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

PRIVATNO NASELjE: Slavni muzičar masovno gradi na Zlatiboru - kompleks od 17 zgrada, a njemu i partneru dve kuće
"IMAO sam apartman na Zlatiboru koji sam prodao i taj novac sam uložio u ovaj projekat. Imam vikendicu na Kokinom Brodu, a to je bliže Zlataru. To je zapravo porodična kuća, supruga mi je odatle rodom. Imam želju da živim na Zlatiboru. Bogu hvala, auto-put polako stiže tamo. Dođem danas za Beograd, uveče sviram, a pošto mi do Užica treba dva sata, sutradan s porodicom kuliram u šumi."
07. 05. 2025. u 19:11
Komentari (0)